همراه ما باشید

سرمربی پیشین ذوب آهن معتقد است بازیکنان جوان بسیاری در لیگ شانزدهم حضور داشتند که می‌توانند در فصل آینده باعث پررونق‌تر شدن مسابقات شوند.

ابراهیم‌زاده: پرسپولیس و برانکو بهترین بودند/علیپور پدیده مسابقات بود

ابراهیم‌زاده: پرسپولیس و برانکو بهترین بودند/علیپور پدیده مسابقات بود

پیروزی نیوز - ابراهیم‌زاده: پرسپولیس و برانکو بهترین بودند/علیپور پدیده مسابقات بود

به گزارش پیروزی‌دیلی، منصور ابراهیم‌زاده درباره هفته‌ پایانی لیگ شانزدهم و سقوط صبای قم به همراه ماشین‌سازی به دسته لیگ دسته یک و نایب قهرمانی تیم فوتبال استقلال در این مسابقات، اظهار کرد: مسلما بازی‌های هفته‌ پایانی لیگ بسیا سخت بود. دو تیم برای نایب قهرمانی، دو تیم برای کسب رده چهارم و چند تیم هم برای فرار از سقوط تلاش می‌کردند. سه تیم سایپا، صبای قم و سیاه‌جامگان شرایطی داشتند که در صورت شکست یا مساوی به لیگ پایین‌تر سقوط می‌کردند و همین موضوع بازی‌ها را حساس کرده بود. بخت با صبا یار نبود و این تیم به لیگ پایین‌تر سقوط کرد. فکر می‌کنم که مسابقات امسال بسیار منظم و خوب برگزار شد. شاید در مواقعی مسابقات پنج روز یک بار برگزار می‌شد، اما برای یک تورنمنت بلند مدت بازیکنان باید آمادگی لازم را داشته باشند.


سرمربی پیشین ذوب آهن درباره این که کدام تیم شایسته سقوط به لیگ پایین‌تر بود؟ گفت‌: نمی‌توان این موضوع را بررسی کرد، اما صبا در نیم فصل نخست از شرایط مناسبی برخوردار نبود اما در نیم فصل دوم با ‌اضافه شدن چند بازیکن از نظر فنی شرایط بهتری را پیدا کرد. از طرفی سیاه‌جامگان با اکبر میثاقیان از نظر روحی – روانی ارتقا پیدا کرد و پر انرژی‌تر در مسابقات ظاهر شد.


او با بیان این که لیگ شانزدهم به دو بخش تقسیم شده بود، خاطرنشان کرد: بازی‌ها بسیار نزدیک بود و تیم‌های بالای جدول رقابت سختی داشتند. پنج تیم بالای جدول به اضافه پیکان و نفت از ویژگی‌های خاصی برخوردار بودند، اما در پایین جدول رده‌بندی به مراتب فشرده‌تر بود. در مجموع امسال تعدادی بازیکن جوان در استقلال، سپاهان، پرسپولیس، ذوب آهن و ... به بازی گرفته شدند که سال آینده می‌توانند بازی‌ها را  رونق ببخشند.


ابراهیم‌زاده درباره حضور پرسپولیس با بازیکنان نیمکت نشین مقابل سیاه‌جامگان و تاثیر این موضوع بر پیروزی تیم مشهدی، گفت‌: این به سیاست‌های پرسپولیس باز می‌گردد. آن‌ها چند بازیکن را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتند و از طرفی رقابت‌های آسیایی از اهمیت بیش‌تری برای آن‌ها برخوردار بود. استراحت به بازیکنان پرسپولیس یک تاکتیک است تا بازیکنان با انرژی بیش‌تری در بازی‌های آینده حاضر شوند.


سرمربی پیشین تیم‌ ‌ملی با بیان این که پرسپولیس بهترین تیم و برانکو بهترین مربی لیگ شانزدهم بودند، گفت‌: چند بازیکن شایسته لقب بهترین بازیکن بودند که می‌توان به مهدی طارمی، علی علیپور، سید جلال حسینی ، کاوه رضایی، مهدی رجب‌زاده، احسان حاج صفی و ... اشاره کرد، اما در نهایت بازیکنان پرسپولیس با فرم مناسب خود باعث قهرمانی  مقتدرانه این تیم شدند.  از نظر من علی علیپور هم پدیده این مسابقات بود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه