همراه ما باشید

 دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان از هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.

پرسپولیس 2- پیکان0/پرسپولیس به یکقدمی جام رسید، طارمی به نزدیکی تکرار آقای گلی

پرسپولیس  2- پیکان0/پرسپولیس به یکقدمی جام رسید، طارمی به نزدیکی تکرار آقای گلی

پیروزی نیوز - پرسپولیس 2- پیکان0/پرسپولیس به یکقدمی جام رسید، طارمی به نزدیکی تکرار آقای گلی


به گزارش پیروزی دیلی، دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان از هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت 18:50 دقیقه امروز برگزار شد و با دو گل به سود سرخپوشان همراه بود. پرسپولیس با این برد 59 امتیازی شد و جایگاهش را در صدر جدول مستحکم تر کرد.مهدی طارمی نیز با گلزنی در این دیدار با 14 گل زده در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

 

استادیوم آزادی-تماشاگر:40 هزار

داور: سیدمهدی سیدعلی

 

ترکیب پرسپولیس:

 علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی( دقیقه 76، حسین ماهینی)، مهدی طارمی و وحید امیری

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب پیکان:

رحمان احمدی، یزدانی، صادقی، مهدی شیری( دقیقه 84 ،امیر روستایی)، قاسمی، کریمی، بارانی، عاشوری، ابوالفضل ابراهیمی(دقیقه 73، علی حمودی)، نعمتی و گادوین منشا

سرمربی: مجید جلالی

 

 

 

دقایق حساس

 نیمه اول

دقیقه 4: ضربه مهدی طارمی به قصد باز کردن دروازه رحمان احمدی از درون محوطه جریمه با برخورد به مدافع پیکان برگشت داده شد.

دقیقه 3: فرار گادوین منشا از سمت راست دفاعی پرسپولیس و ارسال عرضی فوق العاده او با دخالت بیرانوند راهی به دروازه سرخپوشان نیافت.

دقیقه 9: ارسال از سمت راست از روی ضربه ایستگاهی به سیامک نعمتی رسید اما این بازیکن با ضربه سر و بدون اینکه مزاحمی داشته باشد نتوانست دروازه بیرانوند را باز کند و ضربه اش با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 11: ارسال بلند برای طارمی با دخالت ناقص رحمان احمدی بار دیگر توپ را نصیب طارمی کرد که اینبار جسارت دروازه بان سابقا ملی پوش پیکان مانع از باز شدن دروازه این تیم شد.

دقیقه 15: بار دیگر ضربه ایستگاهی از سمت راست برای پیکان که اینبار علیرضا بیرانوند با خروج و دفع توپ مانع از ضربه زدن بازیکن پیکان شد.

دقیقه 19: یک ضربه فوق العاده و سر ضرب از مهدی طارمی با چرخش و نشانه دروازه پیکان به دنبال باز کردن دروازه حریف بود با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 20: اشتباه محرز بیرانوند روی پرتاب اوت پیکانی ها می توانست دروازه پرسپولیس را با خطر جدی مواجه کند که با خوش شانسی گلر پرسپولیس توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 26: فرار وحید امیری به درون شش قدم و ارسال پاس زمینی او برای طارمی، با ضربه این بازیکن و تکل امیرحسین صادقی راهی به دروازه نیافت. طارمی روی ضربه برگشت نیز اینبار از زاویه بسته اقدام به باز کردن دروازه پیکان کرد که اینبار هم صادقی با سینه مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه 37: در حالی که بازیکنان دو تیم به گمان خطا روی صادق محرمی ایستاده بودند، داور بازی با آوانتاژی به موقع به سروش رفیعی اجازه پیش روی داد که در نهایت پاس او به امیری و ارسال این بازیکن برای علیپور راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 40: ضربه از پشت محوطه جریمه گادوین منشا با قدرت و البته دقت کم از فضای بالای دروازه بیرانوند عبور کرد.

 دقیقه 43: ارسال ضربه ایستگاهی برای گادوین منشا با کنترل توپ و ضربه او همراه شد که توپ با برخورد به مدافع پرسپولیس و در ادامه دست او با اعتقاد پیکانی ها یک ضربه پنالتی بود که سیدمهدی به عنوان داور این بازی با قاطعیت دستور ادامه بازی داد


 نیمه دوم

دقیقه 51: ارسال ضربه ایستگاهی از مسلمان با ضربه سر ناقص علیپور که دروازه را اشتباه گرفته بود راهی به چارچوب نیافت.

دقیقه 56:فرار علیپور از تله آفساید و در ادامه حرکت عرضی او با شوتی فوق العاده و دور از دستان رحمان احمدی گل اول پرسپولیس را رقم زد

دقیقه 70: ارسال از وحید امیری با دفع رحمان احمدی همراه شد و در حالی که سروش به قصد شوتزنی توپ را کنترل کرده بود، ضربه اش به مدافع پیکان برخورد کرد و بازگشت داده شد.

دقیقه 75: ارسال از سمت چپ پرسپولیس توسط علی حمودی با ضربه تک ضرب گادوین منشا همراه شد که این ضربه راهی به چارچوب نیافت.

دقیقه 77: فرار 50 متری وحید امیری روی ضدحمله دو به تک برای پرسپولیس در نهایت با پاس درون محوطه جریمه برای طارمی همراه شد که پاس کوتاه مهاجم پرسپولیس برای کامیابی نیا با ضربه این هافبک دفاعی پیش تاخته با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80: مهدی طارمی پا به توپ از میانه میدان قصد دروازه پیکان روی ضد حمله را داشت که سیاوش یزدانی او را متوقف کرد و در ادامه در اعتراض به تصمیم داور برای دریافت کارت زرد توپ را به میان تماشاگران شوت کرد.

دقیقه 90:در اولین ثانیه های وقت های اضافه فرار بزرگ از مهدی طارمی و در حالی که رحمان احمدی نیز از دروازه خود خارج شده بود با ضربه او از بالای سر این دروازه بان به گل دوم و پیروزی بخش سرخپوشان تبدیل شد.


حواشی

 

* مسعود اسماعیل‌پور قهرمان کشتی جهان این دیدار را از نزدیک  دید.

* مهرداد میناوند بازیکن سال‌های دور پرسپولیس بعد از گل علیپور خوشحالی عجیبی داشت.

* بازیکنان و تماشاگران پرسپولیس در دقیقه 81 اعتقاد به خطای هند یزدانی داشتند که داور چنین تصمیمی نگرفت.

* هواداران پرسپولیس طاهری را تشویق کردند که او نیز به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

* پس از گل علیپور چند فشفشه بزرگ در ورزشگاه روشن شد.

*بازیکنان پرسپولیس پس از پایان مسابقه با هواداران جشن قهرمانی گرفتند.

 

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه