همراه ما باشید

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از جدایی شجاعیان از گسترش تا شایعه پیشنهاد تراکتور به یحیی گل محمدی

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از جدایی شجاعیان از گسترش تا شایعه پیشنهاد تراکتور به یحیی گل محمدی

پیروزی نیوز - اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از جدایی شجاعیان از گسترش تا شایعه پیشنهاد تراکتور به یحیی گل محمدی

پیروزی دیلی:

*امیر قلعه‌نویی و فراز کمالوند امروز در پرواز تبریز به تهران با هم روبه رو شدند

 *واکنش مصطفی آجورلو به حواشی اخیر چیست؟
شنیده‌ها حاکی است مدیرعامل تراکتورسازان پس از این اتفاقات دست به کار شده و با دو حرکت می‌خواهد به حواشی تیمش در آستانه فینال جام حذفی پایان دهد؛ وی در فاز نخست عملیات بازگرداندن آرامش به اردوگاه ارتش سرخ، قصد دارد تا ادینیو مرد محبوب تراکتورسازان را برای تمدید قرارداد و منصرف کردن از تصمیمش برای پایان دادن به فوتبال خود در ایران متقاعد کند. 
او همچنین تلاش می‌کند تا در فاصله زمانی موجود با دیدار فینال جام حذفی مطالبات این فصل اعضای تیمش را پرداخت کرده و یاران قلعه‌نویی را با شارژ مالی و دستی پر راهی خرمشهر کند. 

 *خالد شفیعی در فینال بازی می‌کند؟ 
خالد شفیعی، مدافع تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی روز گذشته تیمش در حالی که بسیار عصبانی بود، زمانی که با سوال خبرنگاران در مورد بازی فینال جام حذفی مواجه شد، گفت: "آقای آجرلو خودش برود و بازی کند، ما نیستیم! من به شخصه در بازی فینال نیستم و در این چند سال هر موقع خواستیم حرف بزنیم ما را مقابل هواداران قرار می دهند و همه فکر می کنند که بی غیرتیم". 
خالد که سه سال از تراکتوری ها طلب دارد، طبق گفته هایی که در میکسدزون داشت در بازی فینال حضور نخواهد داشت که این می تواند برای سرخ پوشان تبریزی یک شوک بسیار سنگین باشد. البته جالب است که بدانید مدافع تراکتوری ها در بین صحبت های خود توسط یکی از اعضای باشگاه به داخل رختکن برده شد و در حین بازگشت دیگر حاضر به مصاحبه نشد! 

 *پرداخت پول، تنها راه فرار تراکتور از آشفتگی آجورلو، تراکتوری‌ها را سورپرایز می‌کند؟
تیم تراکتورسازی اگرچه نفت تهران را در بازی پایانی فصل شکست داد اما در نهایت به رتبه سوم دست پیدا کرد؛ با این حال بعد از بازی با نفت بازیکنان این تیم به انتقاد از مدیران باشگاه پرداختند و حرف های تندی را بر زبان آوردند. 
بازیکنان تراکتورسازی دیروز هم در تمرین ریکاوری تیمشان شرکت نکردند تا ماجرا وارد فاز جدیدی شود. این شرایط باعث شده تا مدیران باشگاه به فکر بیفتند. آنها تماس هایی را با کادرفنی تراکتورسازی برقرار و اعلام کردند تا قبل از فینال حذفی به حساب بازیکنان پول واریز می کنند اما بازیکنان تا زمانی که مبلغی واریز نشود، راضی نخواهند شد. 
بازیکنان تراکتورسازی از روز گذشته اعلام کردند فقط در صورتی در تمرینات شرکت می کنند که پول به حسابشان واریز شود. از سوی دیگر شنیده می شود آجورلو قصد دارد ظرف امروز و فردا و تا قبل از فینال حذفی بازیکنان را سورپرایز کند که البته هنوز این مساله شکل عملی به خود نگرفته است. باید دید آیا در روزهای بعد پولی به حساب بازیکنان واریز می شود یا خیر که اگر این اتفاق نیفتد، شرایط سختی در انتظار تراکتورسازان برای بازی با نفت تهران خواهد بود. 

 *تکذیب واگذاری امتیاز گسترش به ماشین سازی
در روزهای گذشته شایعه عجیب پیرامون باشگاه گسترش فولاد تبریز مطرح شده است. گفته می شود مسئولان گسترش فولاد قصد ساخت یک مجموعه فرهنگی ورزشی را دارند و به همین خاطر می خواهند تیم را به ماشین سازی واگذار کنند. شایعه ای که خیلی زود تکذیب شد. 
جمشید خطیبی، قائم مقام باشگاه گسترش فولاد در این باره به گفت: «این شایعات صحت ندارد. گسترش فولاد با قدرت به کار خود ادامه می دهد و قویا این موضوع را رد می کنم.»

 *مدافع نساجی، تنها بازیکن جدید تراکتورسازی 
محمد نادری مدافع جوان تراکتورسازی که با این تیم قرارداد دو ساله داشت و در نیم فصل به صورت قرضی به نساجی مازندران رفت و برای این تیم بازی کرد، با پایان قراردادش باید به تراکتورسازی برگردد. 
با توجه به محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات تابستانی نادری تنها بازیکنی است که به جمع نفرات این تیم اضافه خواهد شد. نادری قرار است از دور جدید تمرینات تراکتورسازی برای فصل آینده به تیم برگردد و بار دیگر پیراهن این تیم را برتن کند. 

 *کسر 10 درصد از قرارداد اعضای گسترش فولاد
مسئولان باشگاه گسترش فولاد در ابتدای لیگ شانزدهم قرارداد کادرفنی و بازیکنان این تیم را طوری امضا کرده بودند که اگر تیم در پایان فصل از رتبه ششم پایین تر بیاید، 10 درصد از مبلغ قرارداد اعضای تیم کسر شود.
با توجه به اینکه گسترش فولاد به رتبه هشتم لیگ برتر رسید، حالا مبلغ 10 درصد از قرارداد بازیکنان و مربیان کسر خواهد شد.

 *تراکتور می تواند 3 بازیکن آزاد جذب کند
روزبه وثوق‌احمدی، سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت: تراکتورسازی دو محرومیت دارد که یکی ناشی از حکم فیفا و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی است. دیگری هم محرومیتی است که هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص تیم‌های بدهکار به بازیکنان و مربیان خارجی تصویب کرد. با این حال اگر پس از پایان نقل و انتقالات و بسته شدن پنجره رسمی آن، تراکتورسازی بازیکن آزاد ایرانی بگیرد، مشکلی وجود ندارد و این بازیکنان می‌توانند برای تراکتورسازی بازی کنند. 

*توافق تراکتور با حمزه یونس؟! هنوز نه!
پس از دریافت شکایت های متعدد خارجی های سابق توسط باشگاه تراکتورسازی مدیران این باشگاه برای توافق با این بازیکنان وارد مذاکره شدند. در این باره توافق های خوبی نیز با اکثر آنها برای پرداخت اقساط مطالبات انجام شده و تنها موردی که توافق نشده، حمزه یونس است. 
آرش نجفی، معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی در این باره گفت: «حمزه یونس 278 هزار دلار از باشگاه طلبکار است و هنوز کوتاه نیامده تا به صورت اقساطی پولش را دریافت کند. با توجه به طلب سنگین او امکان اینکه به صورت نقدی پولش را بدهیم نداریم اما تلاش می کنیم تا او را راضی کنیم و انشاءالله با یونس نیز توافق انجام خواهد شد.» 

 *آیا فیفا، محرومیت تراکتورسازی را می بخشد؟ 
در همان روزهای اولی که باشگاه تراکتورسازی از سوی فیفا با محرومیت از جذب بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه شد، مسئولان باشگاه اعتراض هایی را انجام دادند. در گام اول مدیران حقوقی باشگاه تراکتورسازی نامه ای را خطاب به جیانی اینفانتینو رییس فدراسیون جهانی فوتبال نوشتند اما او درخواست باشگاه تبریزی را رد کرد. 
در ادامه باشگاه تراکتورسازی بر تعلیق محرومیت پنجره نقل و انتقالات تابستانی تلاش های زیادی انجام داده است. تراکتوری ها حتی با دو وکیل خارجی نیز صحبت هایی انجام دادند تا شاید بتوانند پنجره نقل و انتقالاتی خود برای تابستان 96 را باز کنند اما این تلاش ها تاکنون فایده ای نداشته است. 
آرش نجفی، معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد پنجره نقل و انتقالات تابستانی باشگاه باز شود، گفت: «روی کاغذ احتمال این موضوع بسیار کم است اما شانس خود را امتحان می کنیم. به هر حال فیفا می تواند یک استثنا در موارد خاص قائل شود و ما نیز تلاش می کنیم تا پرونده های جاری خودرا سرو سامان دهیم تا بتوانیم از فیفا تخفیف بگیریم.» 
این در حالی است که تاکنون به ندرت پیش آمده فیفا از محرومیت هایی که به تیم های باشگاهی حاکم می کند، کوتاه بیاید اما ظاهرا تراکتوری ها امید به یک مساله بعید بسته اند و نهایت تلاش خود را برای تحقق این امر انجام می دهند. 

 *واکنش یحیی گل محمدی به شایعه سرمربیگری در تراکتور 
قرارداد با تراکتورسازی؟ نمی‌دانم این شایعات از کجا آمده و در مقطع فعلی که تراکتورسازی باید در فینال جام حذفی حضور یابد چرا باید چنین صحبت‌هایی صورت بگیرد. به هیچ عنوان با مدیران این تیم صحبت نکرده‌ام و این شایعه را اکنون می‌شنوم و به نظرم به دنبال این هستند تا تمرکز تراکتورسازی را در آستانه فینال جام حذفی بر هم بزنند و این مسئله اتفاق خوبی نیست. 

 *فینالیست‌های جام حذفی در کما!
آخرین بازی فصل فوتبال ایران روز پنجشنبه در خرمشهر میان نفت تهران و تراکتورسازی برگزار می شود و این در حالی است که هردو تیم شرایط نامطلوبی دارند. مسئولان تراکتورسازی هنوز نتوانسته اند به اوضاع آشفته این تیم سر و سامان بدهند و مشخص نیست چه زمانی قرار است اولین تمرین برای فینال حذفی انجام شود. بازیکنان تراکتورسازی در اعتراض به مشکلات مالی بعد از بازی آخر خود در لیگ برتر مصاحبه های تندی را علیه مدیریت باشگاه بر زبان آوردند. آنها حتی در تمرین دیروز تیمشان نیز به نشانه اعتصاب شرکت نکردند و بعید است امروز هم تمرین کنند. در چنین شرایطی مدیران باشگاه در صدد هستند تا بخشی از مطالبات مالی تیم شان را پرداخت کنند اما به نظر می رسد تیم با روحیه ای نه چندان خوب به فینال برسد. 
با توجه به اینکه قرار است تراکتوری ها روز سه شنبه به آبادان سفر کنند، عملا بازیکنان در صورتی که تا فردا شرایطشان بهتر شود، روز های یکشنبه و دوشنبه را برای تمرین کردن زمان دارند و این شرایط می تواند در فینال حذفی به تیم ضربه بزند. تراکتور برای بازی فینال کرار جاسم را نیز به علت محرومیت در اختیار ندارد که این مساله نیز مشکلی بر مشکلات تیم می افزاید. 
در سوی مقابل میدان نفتی ها اگرچه به مشکلات مالی عادت کرده اند و دیگر خبری از اعتصاب در اردوی این تیم نیست اما غیبت سرمربی و چند بازیکن در فینال می تواند برای این تیم دردسرساز شود. علی دایی در بازی قبلی نفت مقابل سپاهان در نیمه نهایی حذفی از کنار زمین اخراج شد و حق نشستن روی نیمکت مقابل تراکتورسازی را ندارد. بر این اساس او از روی سکوهای ورزشگاه خرمشهر باید حرکات بازیکنانش را به نظاره بنشیند. در غیاب دایی، برادر و دستیارش وظیفه هدایت بازیکنان را از کنار زمین برعهده خواهد گرفت که می تواند شرایط را برای برادران دایی سخت کند. 
فت به غیر از علی دایی، 3 بازیکن خود به نام های احمد آل نعمه، عباس بوعذار و توحید غلامی را نیز به علت محرومیت در فینال به همراه نخواهد داشت. این مساله می تواند تیم دایی را بیش از پیش در بازی مرگ و زندگی فینال حذفی دچار مشکل کند.
باید منتظر ماند و دید با وجود مساله مطرح شده در نهایت کدام تیم جام قهرمانی حذفی را مال خود می کند و به سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا می رسد.

 *اختصاصی تبریز فوتبال: لوکا بوناچیچ، انتخاب نهایی هیات مدیره گسترش فولاد
در جلسه امروز هیات مدیره باشگاه گسترش فولاد، لوکا بوناچیچ به عنوان سرمربی این تیم برای لیگ هفدهم انتخاب شد اما مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند اعلام انتخاب بوناچیچ در رسانه‌ها را به فردا موکول کنند.

*شجاعیان در آستانه جدایی از گسترش‌فولاد
داریوش شجاعیان هافبک خلاق تیم گسترش فولاد از مسئولان باشگاه خود درخواست رضایتنامه کرده و به احتمال فراوان جدا خواهد شد. 
شجاعیان که دو فصل موفق را در گسترش فولاد سپری کرد، در مقاطعی با پیشنهاد چند باشگاه از جمله استقلال تهران هم مواجه شد اما اکنون با جدایی فراز کمالوند و البته دریافت چند پیشنهاد خوب تصمیم گرفته شخصا برای دریافت رضایت‌نامه‌اش اقدام کند. 
شجاعیان یک فصل دیگر با گسترش فولاد قرارداد دارد اما احتمال اینکه رضایتنامه وی توسط مدیران این باشگاه صادر شود، زیاد است.

 *ادینیو پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد 
لوسیانو ادینیو با اینکه در بازی با نفت تهران از هواداران تراکتورسازی خداحافظی و اعلام کرد دیگر در ایران به فوتبالش ادامه نمی‌دهد اما مدیران باشگاه در صدد حفظ او بر آمدند. مسئولان تراکتورسازی به او ادینیو پیشنهاد تمدید قرارداد دادند اما او حاضر نیست در ایران به فوتبالش دهد.
ادینیو در این باره اظهار داشت: «باشگاه به من پیشنهاد تمدید قرارداد داده اما تصمیمم را گرفته‌ام و دیگر نمی‌خواهم در ایران به فوتبالم ادامه دهم. من دو روز بعد از بازی پنجشنبه با نفت تهران در فینال حذفی به برزیل می‌روم و دیگر نمی‌دانم چه زمانی به ایران برمی‌گردم. واقعیتش این است که شرایط برای ماندنم در ایران مهیا نیست و دیگر به خانه خانواده‌ام و به خصوص فرزندم هم شده نمی‌توانم در ایران بمانم.»

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه