همراه ما باشید

حمید استیلی همچنان از پرسپولیس حمایت می‌کند و معتقد است که یکی از حساس‌ترین بازی‌های پرسپولیس در مقابل الوحده است.

استیلی:دلیل نداشت پرسپولیس به آب و آتش بزند/منتقدان بگویند چه زمانی باید به ذخیره‌ها میدان داد؟

استیلی:دلیل نداشت پرسپولیس به آب و آتش بزند/منتقدان بگویند چه زمانی باید به ذخیره‌ها میدان داد؟

پیروزی نیوز - استیلی:دلیل نداشت پرسپولیس به آب و آتش بزند/منتقدان بگویند چه زمانی باید به ذخیره‌ها میدان داد؟

 به گزارش پیروزی دیلی، حمید استیلی همچنان از پرسپولیس حمایت می‌کند و معتقد است که یکی از حساس‌ترین بازی‌های پرسپولیس در مقابل الوحده است.
سرمربی سابق سرخ‌ها از عملکرد برانکو دفاع می‌کند و معتقد است که مربی کروات در دیدار با سیاه‌جامگان تصمیم درستی گرفته است. استیلی امیدوار است که پرسپولیس با حمایت  هوادارانش، الوحده را شکست دهد تا شیرینی قهرمانی تلخ نشود.

 

نیمکت‌نشینی تعدادی از ستاره‌های پرسپولیس در بازی با سیاه‌جامگان حرف و حدیث‌های زیادی را به همراه داشت.
من نمی‌دانم دلیل این حرف و حدیث‌ها چیست ولی این را به خوبی می‌دانم که به نظر سرمربی تیم باید تحت هر شرایطی احترام گذاشت. جدا از اینها پرسپولیس از دو هفته پیش قهرمان شده بود و دلیل نداشت که بخواهد در این بازی به آب و آتش بزند. در ضمن بازیکنان ذخیره ‌کی و در کدام بازی باید فرصت بازی کردن و محک خوردن پیدا کنند؟

 

پس به نظر شما کار برانکو منطقی بوده؟
من که ایرادی در این کار نمی‌بینم. پرسپولیس در تمام لیگ مردانه بازی کرد و در این دیدار هم بچه‌ها جوانمردانه به میدان رفته‌اند.

 

اما کسی توقع نداشت که پرسپولیس ببازد.
اگر معتقدید که فاصله نامناسبی بین ذخیره‌ها و اصلی‌ها وجود دارد، من با شما موافق هستم. به نظر من نباید فاصله زیادی بین اصلی‌ها و ذخیره‌ها وجود داشته باشد و همین چیزهاست که در بعضی بازی‌ها پرسپولیس را اذیت کرد. وقتی یکی از بازیکنان اصلی مصدوم و یا محروم می‌شد، گاها برانکو گزینه مناسبی برای جانشینی او نداشت و باعث می‌شد که پرسپولیس ضربه بخورد. به هر حال من معتقدم که پرسپولیس باید برای فصل آینده تیم یکدست و بهتری شود و ابزار و امکانات لازم را داشته باشد.

 

حمایت پیشکسوت‌ها از پرسپولیس هم قابل توجه بود.
خدا را شکر که امسال همه پیشکسوت‌ها از پرسپولیس حمایت خیلی خوبی کردند. قطعا این چیزها در تیم تأثیر به‌سزایی دارد و این حمایت و هماهنگی بین پیشکسوت‌ها، بازیکنان، باشگاه، مربیان و هواداران باعث می‌شود تا تیم روند خوب و بهتری داشته باشد.

 

اما در مراسم جشن قهرمانی اتفاق‌های خوبی نیفتاد.
در مورد ماجرای هانی نوروزی، علی پروین و پیشکسوت‌هایی که در استادیوم بودند با شما موافقم. ای کاش آن اتفاق‌ها نمی‌افتاد تا همه چیز به خوبی و خوشی تمام شود. البته حالا هم بهتر است که حواس پرسپولیسی‌ها به بازی با الوحده باشد. هر اتفاقی در پرسپولیس افتاده، به خود ما و خانواده‌ خودمان مربوط است. من هم می‌گویم که اگر این اتفاق‌ها نمی‌افتاد، خیلی بهتر بود ولی حالا که پیش آمده باید به فکر بازی با الوحده باشیم.

 

بازی با الوحده را چطور می‌بینید؟
چیزی که مشخص است این است که پرسپولیس باید برنده بازی باشد. بچه‌ها نباید به نتیجه بازی دیگر و اتفاق‌های آن کاری داشته باشند. پرسپولیس برای تکمیل کردن جشن قهرمانی‌اش باید الوحده را در تهران شکست دهد تا با خیال راحت راهی دور بعدی بازی‌ها شود. برای تیم قهرمانی مثل پرسپولیس این اصلا خوب نیست که خدای ناکرده در تهران به دور بعدی بازی‌های آسیایی صعود نکند.

 

در مورد اتفاق‌هایی که برای بازیکنان پرسپولیس افتاد چه نظری دارید؟ فکر می‌کنید که آنها مستحق این همه انتقاد بودند؟
من معتقدم که بازیکنان تیم قهرمان نباید دچار چنین چالشی شوند. پرسپولیس سه هفته زودتر قهرمان شده. کلی اتفاق‌های خوب برای پرسپولیس افتاده و حالا دیگر بازی‌های حساس آسیایی است. ای کاش این اتفاق‌ها نمی‌افتاد تا پرسپولیس با خیال راحت و تمرکز کافی به مصاف الوحده برود. من از بازیکنان پرسپولیس می‌خواهم که با توجه به این شرایط حساس فقط به فکر بازی با الوحده باشند و شک نکنید که هواداران پرسپولیس هم مثل همیشه پشت تیم‌شان هستند و از پرسپولیس حمایت می‌کنند.

 

شما که در اتفاق‌های اینچنینی حسابی نقره‌داغ شدید؟
چطور؟

 

در اولین بازی که سرمربی پرسپولیس شدید، ملوان در دقیقه سی به سمت دروازه پرسپولیس اولین شوت را زد و گروهی علیه شما عجیب‌ترین شعارها را سر دادند. خیلی‌ها معتقدند که این جزو عجیب‌ترین اتفاق‌‌های تاریخ فوتبال ایران بوده.
والا چه بگویم؟! بعد از گذشت چند سال در مورد چیزی صحبت می‌کنید که اصلا برایم خوشایند نیست. به هر حال هواداران واقعی پرسپولیس و مردم به خوبی متوجه این چیزها می‌شوند و می‌توانند بهترین قضاوت را داشته باشند. من هم ترجیح می‌‌دهم که در این مورد صحبتی نکنم چون دلم نمی‌خواهد پرسپولیس دچار حاشیه و مشکل شود.

 

حمید استیلی پیشنهاد خوبی از تیم‌های لیگ برتری دارد؟
در طول بازی‌های لیگ و حالا که بازی‌ها تمام شده چند پیشنهاد داشته ولی ترجیح دادم که با توجه به شرایط آن تیم‌ها کاری انجام ندهم. دوست نداشتم که در آن شرایط وارد تیمی شوم.

 

در مورد انتخابات چه صحبتی دارید؟
شرکت در انتخابات وظیفه همه مردم است و ما باید در آینده کشورمان نقش داشته باشیم. من هم مثل مردم در انتخابات شرکت می‌کنم و امیدوارم که دولت بعدی هم به ورزش بپردازد. در طول این دوره اتفاق‌های خوبی برای ورزش ما افتاد و ان‌شاءا... که این روند با قدرت و کیفیت بهتری ادامه پیدا کند.

 

راستی از حشمت‌خان (مهاجرانی) چه خبر؟
حشمت‌خان پدر فوتبال ایران است و ای کاش فوتبال ما قدر او را بیشتر می‌دانست. در حال حاضر حشمت‌خان در تهران هستند و قصد دارند که راهی مشهد شوند. من هم مثل همیشه در این چند روزی که ایشان در تهران بودند، به سراغ‌شان رفتم و با هم دیداری تازه کردیم.

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه