همراه ما باشید

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از دلیل گریه ادینیو تا واکنش کیانی به اعتصاب

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از دلیل گریه ادینیو تا واکنش کیانی به اعتصاب

پیروزی نیوز - اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/ از دلیل گریه ادینیو تا واکنش کیانی به اعتصاب

پیروزی دیلی: 
 *ادینیو: گریه‌ام به خاطر ندیدن مردم تبریز بود/زشت است درمورد طلبم حرف بزنم 
مهاجم برزیلی تراکتورسازی درباره خداحافظی‌اش و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی کرد که در ادامه می‌خوانید:
 بسیار خوشحال هستم که در بازی با نفت تهران توانستم گلزنی کنم و تیم با گل من پیروز شود. خوشحال تر به خاطر این هستم که در روز خداحافظی ام از هواداران تبریزی این گل رقم خورد.
 جوی که بر ورزشگاه در روز خداحافظی من حاکم بود را خیلی دوست داشتم. من همیشه هواداران تراکتورسازی را دوست داشته و دارم و آنها نیز مدام در جریان مراسم به من می‌گفتند: «ادینیو دوستت داریم». 
 من در مراسم خداحافظی گریه‌ام گرفت؛ چون مردم را دوست داشتم. من 9 سال در ایران حضور داشتم و بهترین دوران فوتبالم در کشور شما بود. به قدری اینجا راحت بودم که دوست نداشتم به هیچ کشور دیگری بروم. وقتی قصد کردم از ایران بروم، واقعا ناراحت بودم و در روز پنجشنبه نیز نتوانستم جلوی گریه‌ام را بگیرم. من گریه کردم چون دیگر قرار است در برزیل باشم و مردم ایران و آذربایجان را دیگر نمی‌بینم.
 باشگاه به من پیشنهاد تمدید قرارداد داده اما تصمیمم را گرفته‌ام و دیگر نمی‌خواهم در ایران به فوتبالم ادامه دهم. من دو روز بعد از بازی پنجشنبه با نفت تهران در فینال حذفی به برزیل می‌روم. 
 مهدی کیانی در جریان بازی با نفت یکبار دیگر بزرگی‌اش را نشان داد. این آدم فکر بزرگی دارد و من از او تشکر می‌کنم. حالا که خداحافظی کردم و می‌خواهم بروم، زشت است درباره پولم حرف بزنم. انشاءالله باشگاه پول همه بازیکنان را قبل از فینال حذفی می‌دهد و مشکلات برطرف می‌شود. 
 من 9 سال در ایران حضور داشتم و اینجا دیگر خانه دوم من شده است. خانه اولم برزیل است و خانه دوم من هم ایران! در کرمان، تبریز و شهرهای دیگر همه به من لطف داشتند و از آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم بار دیگر به ایران برگردم.
 من دوست دارم گل قهرمانی در حذفی را خودم به ثمر برسانم اما اگر این اتفاق هم نیفتاد، مهم پیروزی تیم است که انشاءالله حاصل می‌شود 

 *واکنش کاپیتان تراکتورسازی به اعتصاب تمرینات 
مهدی کیانی گفت: «بحث اعتصاب نیست اما باشگاه باید شخصیت بازیکن را حفظ کند. اگر پول نیست به بازیکن قولی بدهند که دلگرم شود. بازیکن هزار برنامه ریخته آنوقت شرایط به شکل دیگری رقم می‌خورد. 
دو بازی را پشت هم بردیم تبریک هم به ما نگفتند. 
در بازی با سپاهان یک مدیر بالا سر ما نبود و مثل تیم‌های محلی بودیم. اگر اتفاقی برای بازیکن بیفتد چه کسی جوابگو است. پول دیر و زود می‌شود از سال‌های قبل هم طلب داریم.» 

 *رکوردهای منحصر به فرد اخباری در تراکتورسازی 
 محمدرضا اخباری در دو فصل گذشته در تراکتورسازی به عنوان دروازه‌بان ثابت حضور داشته و توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد. اخباری که به واسطه عملکرد خوبش در تراکتورسازی پای ثابت اردوهای تیم‌ملی فوتبال در دو سال گذشته بوده است، رکوردهایی را در بحث دروازه‌بانی برجای گذاشته که قابل توجه به نظر می‌رسد. تعداد حضور درون دروازه دروازه‌بان خوش اخلاق فوتبال ایران در فصل شانزدهم لیگ برتر تنها بازیکنی است که در همه بازی‌های لیگ برتر برای تیمش به میدان رفته و ثبات خوبی درون دروازه تراکتوری‌ها داشته است. او حتی در بازی‌های پایانی امسال با وجود مصدومیتی که از ناحیه زانو داشت باز هم برای تیمش به میدان رفت و تراکتور را تنها نگذاشت. 
اخباری در لیگ پانزدهم نیز این رکوردرا برجای گذاشت و در همه مسابقات لیگ برتر پیراهن تراکتور را برتن کرد. بیشترین تعداد کلین‌شیت در تراکتور دروازه‌بان ملی پوش تراکتورسازی در دو سال گذشته در بحث کلین‌شیت هم رکوردشکنی کرده است. او سال گذشته موفق شد در 13 بازی دروازه تراکتورسازی را بسته نگه دارد که این تعداد کلین‌شیت در طول سال‌های حضور این تیم در لیگ برتر یک رکورد محسوب می‌شد. 
اخباری در لیگ شانزدهم این رکورد که در اختیار خودش بود را افزایش داد و توانست در 15 بازی لیگ برتر مانع دروازه تیمش شود. اخباری در این فصل یک پنالتی نیز برای تراکتورسازی مهار کرد. این در حالی است که او در جام حذفی نیز به غیر از یک مسابقه مقابل ملوان نوین که در اردوی تیم ملی فوتبال بود، در همه بازی‌ها برای تراکتور به میدان رفته و مقابل نفت تهران در فینال حذفی نیز بازی خواهد کرد. دروازه‌بان خوش‌اخلاق اخباری از نظر دریافت کارت زرد و قرمز نیز جزو خوش‌اخلاق ترین بازیکنان فوتبال ایران محسوب می‌شود. 
او در لیگ پانزدهم فقط دو بار از داوران اخطار گرفت و در فصل شانزدهم لیگ برتر نیز چنین آماری را تکرار کرد. به همین خاطر اخباری در دو فصل گذشته حتی در یک مسابقه نیز محروم نشد و این آمار در بین دروازه‌بان های لیگ برتری یک رکورد جالب خواهد بود. 

 *گسترش سال بعد 17 میلیارد هزینه می‌کند 
مبلغ 170 میلیارد ریال به عنوان بودجه باشگاه گسترش فولاد برای لیگ برتر 96-97 به تصویب رسید و هدف‌گذاری این باشگاه بر مبنای جوان گرایی و توجه ویژه به تیم های پایه و بازیکنان این تیم عنوان شد.
 مدیریت باشگاه گسترش فولاد نیز در پایان لیگ شانزدهم دستخوش تغییر شده و پس از استعفای غلامرضا سمندر، هوشنگ نصیرزاده به عنوان مدیرعامل این باشگاه منصوب شد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه