همراه ما باشید

  در فوتبال ایران و اروپا دروازه‌بانان زیادی را می‌توان پیدا کرد که به دلایل عجیب و بچه‌گانه اخراج شده‌اند.  

از کلودیو براوو تا صفرزایی؛ فراتر از جریمه

از کلودیو براوو تا صفرزایی؛ فراتر از جریمه

پیروزی نیوز - از کلودیو براوو تا صفرزایی؛ فراتر از جریمه

به گزارش پیروزی دیلی؛ نادرصفرزایی یکی از بدشانس ترین بازیکنان نفت تهران بود. شاید اگر او تا پایان 90دقیقه در میدان حضور داشت، بیشتر از دو گل دریافت می‌کرد اما  اخراج  در دقیقه 5، آن هم در اولین بازی در لیگ برتر.  با توجه به حساسیت این بازی باعث شد تا اخراج صفرزایی فقط یک اتفاق فوتبالی تلقی نشود و هجوم هواداران استقلال به صفحه این دروازه‌بان، اخراج او جنبه‌های دیگری هم پیدا کند!

اگرچه این نوع اخراج عجیب ترین و بچه گانه ترین اخراجی است که یک دروازه‌بان می‌تواند در دوران فوتبالش تجربه کند اما در فوتبال ایران و حتی در فوتبال اروپا هم می‌توان دروازه‌بانان زیادی را پیدا کرد که به همین دلیل عجیب و بچه‌گانه اخراج شده‌اند. دروازه‌بانانی که برخلاف صفرزایی نه بی تجربه بودند و نه اولین بازی حرفه ای شان را تجربه می‌کردند.

بهتر است اول به سراغ نمونه های خارجی برویم که تعدادشان کم هم نیست. اما برای نمونه به معروف ترینشان اشاره می‌کنیم. بازی سیتی و بارسلونا. براوو، دروازه بان فاجعه این فصل گواردیولا که در این فصل سریالی  از گاف ها و اشتباهات عجیب و غریب را به نمایش گذاشت مقابل بارسلونا، ضربه سوارز را خارج از محوطه جریمه دفع کرد و با اخراج زودهنگام، گواردیولا را مقابل تیم سابقش تنها گذاشت.

نمونه ای دیگر در بازی لایپزیگ و فرانکفورت، دروازه بان آینتراخت بعد از این که توپ مهاجم حریف را در دقیقه 3 بازی در آغوش گرفت بلند شد و به سمت بیرون از زمین رفت! حتی قبل از آنکه داور کارت قرمز را به او نشان بدهد.

نمونه ای دیگر در بازی لایپزیگ و فرانکفورت، دروازه بان آینتراخت بعد از این که توپ مهاجم حریف را در دقیقه 3 بازی در آغوش گرفت بلند شد و به سمت بیرون از زمین رفت! حتی قبل از آنکه داور کارت قرمز را به او نشان بدهد


 نیلوفر کنگرانی

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه