همراه ما باشید

سعداوی خطاب به رییس دپارتمان داوری، گفت: آقای کامرانی‌فر با اتفاقات روز گذشته و توجیهی که برای آن داشتید، شرمندگی و روسیاهی برای شما در فوتبال خوزستان به ثبت رسید و تاریخ گواهی می‌دهد که امروز شما به اتفاق گروه داوری بازی روز گذشته، مردود هستید.

حمله تند سعداوی به دپارتمان داوری /آقای کامرانی‌فر، شما در خوزستان رو سیاه شدید!

حمله تند سعداوی به دپارتمان داوری /آقای کامرانی‌فر، شما در خوزستان رو سیاه شدید!

پیروزی نیوز - حمله تند سعداوی به دپارتمان داوری /آقای کامرانی‌فر، شما در خوزستان رو سیاه شدید!


به گزارش پیروزی دیلی، نعیم سعداوی درباره اتفاقات روز گذشته (شنبه) اظهار کرد: اتفاقات بازی روز گذشته مشکوک و غیرطبیعی بود و نمی‌دانم چرا به یکباره تماشاگران چنین برخوردی را داشتند، آن هم بدون این که بدانند واقعیت ماجرا چیست. البته از قبل شنیده‌هایی در این زمینه داشتیم و قبل بازی نیز تحرکاتی انجام شده بود.
وی بیان کرد: در مسلکی که رشد کردم به این صورت نیست که با هر ترفند و غل و غشی بخواهم امتیاز بگیرم. من دوست دارم در یک محیط برابر و خوب، رقابت سالم صورت بگیرد و هر کسی مستحق است، به حق خود برسد.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در پاسخ به این سوال که چرا پس از این که پنالتی از سوی داور پس گرفته شد، خبرهایی منتشر شد که سعداوی نخواست پنالتی زده شود؟ گفت: خیر، اصلا به این صورت نبود و این موضوع به اشتباه رسانده شد. داور پنالتی را به سود ما اعلام کرد و بعد هم آقای عزیزی تیمش را بیرون کشاند. داور هم بازی را قطع کرد و سپس داور چهارم، ناظر بازی و عزیزی به سمت دوربینی که کنار ما بود، رفتند و صحنه را بازبینی کردند؛ چیزی که به آن ویدئو چک گفته می شود و در رشته‌های کشتی و والیبال داریم و برای اولین بار بود که در فوتبال ما در تمام دنیا اتفاق افتاد.
وی افزود: سپس آقای حیدری، داور وسط این بازی پیش من آمد و از من خواهش کرد که آقای سعداوی، همکارانم با توجه به بازبینی صحنه، به من گفته‌اند که پنالتی نیست و از شما می خواهم که کمک کنید و با ما همکاری کنید. به او گفتم که من چه کاری می‌توانم برای شما انجام دهم؟ تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این است که اگر برای ما محرز شود که پنالتی نبوده، من از بازیکنم ‌می‌خواهم که پنالتی را به بیرون بزند. بعد هم مربی تیم حریف با ایجاد تشنج و سر و صدا، داور را مجبور کرد که به جای صحنه پنالتی، دراپ‌بال انجام دهد.
سعداوی گفت: بعد هم که خود داور دراپ‌بال کرد، دوست دارم بدانم تقصیر من در این موضوع چه بوده و چه خطایی انجام دادم و آیا با دستور من پنالتی گرفته شد و من نقشی در تصمیم داور برای دراپ بال داشتم؟ خنده‌دارترین موضوع که برای اولین بار در فوتبال دنیا بود روز گذشته انجام شد و از طریق ویدئو چک صحنه بررسی شد و خیلی جالب است که این اتفاق برای فولاد می افتد و چه کسی باید از حق مردم خوزستان و فولاد دفاع کند.
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در ادامه عنوان کرد: بدتر از همه این است که آقای کامرانی‌فر، رییس دپارتمان داوری که برای من شخصیتی برجسته است، با اظهاراتش عملکرد ضعیف داوری را توجیه می‌کند که واقعا برای او و کمیته داوران متاسفم. امیدوارم شجاعت گفتن حقایق به مردم را داشته باشند، هر چند که این شجاعت را نداشتند و برای‌ آن‌ها متاسف هستم.
وی افزود: باید بگویم از حق و حقوق مردم خوزستان و هواداران فولاد نمی‌گذریم و فقط باید به حال کمیته داوران و رییس آن تاسف خورد. سعداوی خاطرنشان‌کرد: ‌پس از صحنه پنالتی و اتفاقاتی که افتاد باید این قدر جرات داشته باشند که بگویند داور چهارم، مربی و عوامل اجرایی، صحنه را ویدئو چک کردند. چطور ممکن است داوری که دو متری صحنه است، اعلام پنالتی کند و بعد کمک چهارم که ۸۰ متر فاصله دارد و اصلا حواسش به بازی نبوده بیاید و بگوید که صحنه پنالتی نبوده است؟
وی افزود: مردم خوزستان را چه فرض کرده‌اند و چرا مسایل را با مضحکه عنوان می کنند. من واقعا به خاطر چنین موضوعاتی و اظهارات‌شان تاسف می‌خورم و البته خنده‌ام گرفت. می‌خواهم بدانم کامرانی فر بر چه اساسی می‌گوید که داور چهارم طبق قوانین کار کرد؟ جالب است که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران، صحنه پنالتی از طریق ویدئو چک بررسی و بعد هم برگردانده می‌شود. شجاعت گفتن این موضوع را داشته باشند و چرا می‌گویند تصمیم گروه داوری بوده است و فقط جای تاسف دارد.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: امیدوارم مرجعی باشد که به این موضوع رسیدگی کند. ما با شجاعت اعلام کردیم که اگر پنالتی نباشد، توپ را بیرون می‌زنیم، چرا که به دنبال به دست آوردن امتیاز با چنین مسایلی نبوده‌ایم و نیستیم. آن‌ها هم به دنبال این نباشند که عملکرد ضعیف‌شان را این‌گونه توجیه کنند. بهتر است با مردم صادق باشند که متاسفانه در این موضوع شجاعتی از سوی کمیته داوران ندیدم.
وی خطاب به رییس دپارتمان داوری، گفت: آقای کامرانی‌فر، با اتفاقات روز گذشته و توجیهی که برای آن داشتید، شرمندگی و روسیاهی برای شما در فوتبال خوزستان به ثبت رسید و تاریخ گواهی می‌دهد که امروز شما به اتفاق گروه داوری این بازی، مردود هستید. سعداوی خاطرنشان کرد: ‌اگر ویدئو چکی وجود دارد، چرا باید حق ما در بازی‌های قبل خورده شود و چرا این کار را نباید برای بازی‌های فولاد انجام دهند؟ چرا شجاعت ندارند که بگویند نمی‌توانیم حریف جنجال برخی مربیان خاص شویم و چرا نمی‌آیند بگویند که با مربی‌ای که تیمش را بیرون می‌کشد، نمی‌توانیم برخورد کنیم؟
وی ادامه داد: آقای کامرانی‌فر شجاعت و جسارت داشته باش و بگو برای اولین بار در تاریخ فوتبال کشور از ویدئو چک استفاده کردید و خیلی خنده‌دار است که مربی حریف، داور چهارم و عوامل اجرایی فیلم را چک می‌کنند و بعد هم با توجه به فشار مربی حریف، از تصمیم خود سرباز می‌زنند.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان همچنین با گله‌مندی از انتشار خبری در یکی از رسانه ها مبنی بر این که "با دستور سعداوی، پنالتی زده نشد" عنوان کرد: قصد دارم از این رسانه شکایت کنم، چرا که مگر تاکنون به دستور من پنالتی گرفته شده که اکنون به دستور من زده نشود؟! مگر در بازی با پیکان و استقلال که حق تیم من ضایع شد، از ویدئو چک استفاده کردند؟ چرا عوام فریبی می کنند؟ اگر قرار است چنین اتفاقی بیفتد باید برای تمام بازی ها باشد، نه فقط در دیدار ما انجام شود. وی خاطرنشان کرد: وقتی در فضای این چنینی فوتبال، کسی پیدا می‌شود و حرف از جوانمردی و فرهنگ می زند، باید با او چنین رفتار شود؟ من اهل بیرون کشیدن تیم و ایجاد چنین جنجال‌هایی نیستم. مکتب و تفکر من چیز دیگری است. چنین کاری از سوی برخی مربیان باب شده و این واقعا بد است. به هر حال داور اشتباه می کند و بدترین اشتباهات هم برای ما صورت گرفته است ولی هیچ وقت حاضر نشدیم دست به انجام چنین کارهایی بزنیم. این چه فوتبال حرفه‌ای است؟ آدم فقط تاسف می خورد.
سعداوی در پایان با بیان این که تصمیمم مبنی بر استعفا جدی است، گفت: اگر مشکل من هستم، می روم. خیلی ها نمی توانند وجود من را تحمل کنند و با توجه به این که نمی‌خواهم تیم متضرر شود، تصمیم گرفتم که دیگر نباشم. به همین دلیل نیز من بعد از بازی به صورت شفاهی استعفایم را به مدیرعامل باشگاه اعلام کردم و امروز (یکشنبه) نیز به صورت کتبی آن را تقدیم باشگاه می کنم. به هر حال زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه