همراه ما باشید

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: این روزها هر کس می‌خواهد خودش را مطرح کند یا اینکه به دنبال توجیه عملکرد خود است برای پرسپولیس حاشیه‌سازی کرده یا بیانیه صادر می‌کند .  

مدیر روابط عمومی پرسپولیس: پرسپولیس حرفش را در میدان می‌زند/جای ظالم و مظلوم عوض شده

مدیر روابط عمومی پرسپولیس: پرسپولیس حرفش را در میدان می‌زند/جای ظالم و مظلوم عوض شده

پیروزی نیوز - مدیر روابط عمومی پرسپولیس: پرسپولیس حرفش را در میدان می‌زند/جای ظالم و مظلوم عوض شده

به گزارش پیروزی دیلی، پندار خمارلو در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: این روزها هر کس می‌خواهد خودش را مطرح کند یا اینکه به دنبال توجیه عملکرد خود است برای پرسپولیس حاشیه‌سازی کرده یا بیانیه صادر می‌کند. بعضی اظهارات عجیب رقبا و حریفان ما در هفته‌های گذشته به نظر از این جهت است که باید پاسخگوی هواداران خود باشند. من فکر می‌کنم هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای هم وجود ندارد، می‌آیند و یکسری مطالب یا دلایل غیر واقعی را بدون هیچ گونه دلیل و مدرکی مطرح می‌کنند و شاید امیدوارند هواداران فوتبال یا مسئولانی که قرار است تحت تاثیر قرار بگیرند با فقدان اطلاعات این مسائل را باور کرده و نسبت به آنها ترتیب اثر بدهند. در واقع مسائلی از سوی آنها مطرح می‌شود که هر فرد منصفی می‌گوید باید از سوی باشگاه پرسپولیس مطرح شده و مورد مطالبه قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس به صورت مکرر قربانی مسائلی چون اشتباهات داوری شده است، به همین دلیل وقتی هوادار ما می بیند همان تیمی که داوران با اشتباهات سهوی خود قهرمانی را از پرسپولیس گرفته و به آنها داده‌اند، مدعی می‌شود که همه می‌خواهند به پرسپولیس خدمت کنند! طبیعی است ناراحت ‌شود و از ما بخواهد پاسخ آنها را بدهیم. ما با انتقادهای شدیدی از سوی دوستان رسانه‌ای روبرو هستیم که چرا در دفاع از خودمان و پرسپولیس مصاحبه نمی‌کنیم و بیانیه نمی‌دهیم؟ ولی واقعاً یکی به ما بگوید در مقابل چنین استدلال‌هایی چه می‌توان گفت؟! در تمام این سال‌ها بحث رسانه‌ها و هواداران این بوده که با توجه به اینکه پرسپولیس دولتی است، باید از سوی دولت حمایت شده و بودجه بگیرد اما اینگونه نیست، آن وقت در شرایطی که پرسپولیس از سال قبل با طرح‌هایی مبادرت به درآمدزایی نموده، در برابر کسی که مدعی می‌شود همه برای حل مشکلات پرسپولیس کمک می‌کنند، چه جوابی باید بدهد؟!

 فقط در سه فصل گذشته پرسپولیس دو قهرمانی لیگ برتر را به دلیل اشتباهات داوری که طبق یک سنت قدیمی سهوی خوانده می‌شود به رقبایش واگذار کرده است. در همین فصل هم به گواه تمام کارشناسان اشتباهات داوری علیه ما فراوان بود تا حدی که تعجب می‌کنیم، چگونه می‌شود اشتباهات همیشه سهوی است ولی علیه ما هم هست؟! آنگاه می‌آیند و در توجیه عقب ماندن خودشان چنین مساله‌ای را مطرح کنند، چه پاسخی می‌تواند اثرگذارتر از این باشد که در چهار بازی آخری که داشته‌ایم، فقط پنج پنالتی مسلم را برای ما اعلام نکردند. یک گل کاملاً درست ما را مردود اعلام کردند. بازیکن دو کارته حریف را اخراج نکردند و حداقل، محرومیت دو بازیکن ما به دلیل صدور اخطارهای نادرست بوده است. با این اوصاف دیگر باید کدام حادثه طبیعی و سهوی به ضرر ما روی بدهد که شاید رضایت رقبا جلب شود؟! تازه مسائل داوری تنها بخش کوچکی از مشکلات پرسپولیس است و همیشه تلاش کرده‌ایم، هواداران را درگیر سایر نگرانی‌ها نکنیم.

تازه ما به مواردی اشاره کردیم که کارشناسان داوری روی آن اتفاق نظر داشتند، وقتی در چنین شرایطی یکی می‌گوید به پرسپولیس لطفی می‌شود، یا حتی اگر ادعا داشته باشند به آنها لطف نمی‌شود، بی‌انصافی است و خود را زیر سوال برده‌اند. به نظرم قبل از اینکه ما حرفی بزنیم، این رسانه‌ها هستند که با قدرت تحلیل خود پاسخ این افراد را می‌دهند.

مدیر رسانه ای پرسپولیس خاطرنشان کرد: هواداران را درک می‌کنیم. آنها روی تیمشان تعصب دارند. وقتی می‌بینند همه چیز علیه پرسپولیس است و باز افرادی این مسائل را مطرح می‌کنند خونشان به جوش می‌آید. باورشان نمی‌شود بعضی می‌توانند اینقدر به دور از واقعیت و استدلال صحبت کنند. آنها مرتب در تماس با باشگاه می‌خواهند، پاسخ و بیانیه بدهیم ولی حرف ما این است که نگران نباشید. این کارها برای به حاشیه بردن تیم است که ما به شدت از آن پرهیز می کنیم. اما به طور قطع از طریق مبادی رسمی و در مذاکرات شفاف با مسئولان به دنبال احقاق حقوق پرسپولیس و هواداران است و در این ارتباط همواره اقدامات لازم انجام می‌شود ولی برای پرهیز از ایجاد تشنج بیشتر در فوتبال و حفظ تمرکز و آرامش تیم از هیاهو درباره آنها پرهیز کرده‌ایم. پرسپولیس حرفش را در زمین فوتبال می‌زند. برانکو ایوانکوویچ، دستیارانش و بازیکنان تیم محکم ترین و زیباترین جواب‌ها را به اینگونه رفتارها داده‌اند. از سوی دیگر هواداران بدانند که از اهداف حریفان و رقبای ما این است که ضعف خود در زمین فوتبال با درگیر کردن ما با این حواشی و جنگ‌های رسانه‌ای جبران کرده و تمرکز ما را بر هم بریزند، در حالی که در باشگاه و تیم پرسپولیس انرژی و توان خود را روی مسائل تعیین کننده می‌گذارند و البته همه می‌دانند در این چند وقت اخیر چه داستان‌هایی برای پرسپولیس درست کرده و حتی تلاش کرده‌اند آقای برانکو را با آن متانتی که دارد، درگیر کنند.

پندار خمارلو به ادعاهای کذبی که این روزها علیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مطرح می شود، اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه از سوی مقامات و مسئولان این باشگاهها هیچ گونه جلوگیری از اینگونه اظهارات به عمل نمی آید، این شائبه پیش می آید که یک طرح منسجم از سوی مدیریت مجموعه ها در جهت تخریب پرسپولیس شکل گرفته است؛ادعاهایی مطرح شده است که اگر از جانب هر یک از اعضای مجموعه پرسپولیس عنوان شده بود تا امروز باید به همه جواب پس می‌دادیم و در واقع این باشگاه پرسپولیس است که باید به طور جدی گلایه کند که چرا حریفان و رقبایش از حاشیه امنیت در تمام موارد برخوردار هستند؟ چرا در حالی که ما کلیه اصول حرفه ای را در استخدام بازیکن از رقبا رعایت می کنیم، بازیکنان شاغل به تحصیل پرسپولیس که از معافیت تحصیلی برخوردارند و با ما قرارداد هم دارند در مدت زمان کوتاهی با پیشنهادات اغوا کننده رقیب ما از تحصیل انصراف می دهند و به این تیم  می پیوندند؟! رقابت برابر و عادلانه‌ای که فیفا می‌گوید باید حاکم باشد، این است؟ این چه برابری و عدالتی است که یکی می‌تواند بازیکن سرباز داشته باشد و یکی نمی‌تواند و تازه باشگاهی که بازیکن تحت قرارداد ما را علیه خود ما استفاده می‌کند، مدعی است و مرتب بیانیه می‌دهد؟! چرا اشتباهات سهوی داوری فقط علیه ما اتفاق می‌افتاد؟ چرا برخوردهای انضباطی نسبت به آنها ملایم است و بعضاً اصلاً برخوردی با آنها انجام نمی شود؟! چرا همین که پرسپولیس قهرمان نیم فصل شد، میزان هجمه‌ها از هر جهت اینقدر زیاد شد؟ چرا اشتباهات داوری علیه ما در هفته‌های اخیر تا این حد افزایش یافته است؟

اگر تیم پرسپولیس اینقدر قدرتمند نبود که با وجود اشتباهات مکرر داوری همچنان امتیاز بگیرد الان چه کسی پاسخگوی بحرانی بود که برای ما به وجود می‌آمد؟ چرا دیگر باشگاه‌ها در مقابله با ما اجازه دارند هر مطلب غیر واقعی را مطرح کنند و حتی به فدراسیون و سازمان لیگ هم حمله می‌کنند اما برخوردی نمی‌شود؟

مدیر روابط عمومی پرسپولیس در پایان اظهار داشت: این موارد را گفتیم تا همه بدانند، ما هم حرف برای گفتن بسیار داریم. پرسپولیس مظلوم است. مظلوم‌تر از پرسپولیس در این فوتبال نداشته‌ایم و نداریم. این فوتبال حیات خودش را مدیون هواداران فوتبال است و پرسپولیس اکثریت این هواداران را به خود اختصاص داده است. فوتبال و لیگ ایران طراوت و نشاط دوباره خود را در این سال‌های اخیر و بعد از اینکه مردم با ورزشگاه‌ها قهر کرده بودند و باعث شده بود، همه دست و پایشان را گم کنند و نگران شده بودند که درآمدها و اقتصاد فوتبال با تاثیربرداری شرکت‌ها از این مساله به ورشکستگی بیفتد را مدیون هواداران و باشگاه پرسپولیس است. این هواداران پرسپولیس بودند که ورزشگاه‌ها را دوباره زنده کردند.

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه