همراه ما باشید

اسطوره باشگاه پرسپولیس گفت: در همین بازی‌های اخیر دو پنالتی روی طارمی را نگرفتند و چه کسی گفته داوری‌ها به سود پرسپولیس است؟

پروین: تیم برانکو سه هفته قبل از پایان لیگ قهرمان می‌شود

پروین: تیم برانکو سه هفته قبل از پایان لیگ قهرمان می‌شود

پیروزی نیوز - پروین: تیم برانکو سه هفته قبل از پایان لیگ قهرمان می‌شود

به گزارش پیروزی دیلی؛علی پروین در باره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس در جدول رده بندی لیگ برتر، شانس قهرمانی این تیم، مشکلات داوری صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

 شما از کسانی بودید که از همان ابتدای فصل شانس زیادی برای موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر قائل بودید و حالا روند نتیجه‌گیری این تیم حرف شما را ثابت کرده است.

من از همان اول هم گفتم که پرسپولیس در لیگ قهرمان می‌شود و الان هم می‌گویم با بازی‌هایی که این تیم انجام می‌دهد، می‌تواند 3 بازی مانده به پایان لیگ قهرمان شود. البته نباید فکر کرد که بازی‌های راحتی در پیش دارند و یا نتیجه‌گیری در بازی‌ها راحت است. پرسپولیس هم فقط نباید تراکتورسازی را رقیب خودش بداند.

 رمز موفقیت پرسپولیس را در چه می‌دانید؟

به نظر من همه عوامل دست به دست هم دادند تا این تیم نتیجه بگیرد. مدیریت خوب کار کرده و به موقع به بازیکنان پول می‌دهد. از طرفی از پزشک و تدارکات گرفته تا بازیکن و مربی همگی در این موفقیت نقش دارند، اما به نظر من مهم‌ترین نقش برای بازیکنان است که زحمت زیادی می‌کشند. شما می‌بینید هرجایی که توپ هست، 4 بازیکن پرسپولیس هم آنجاست و این نشان می‌دهد که بازیکنان چقدر باهم رفیق و دوست هستند. یک زمان می‌دیدیم بازیکنی دریبل می‌خورد و بازیکن کناری‌اش می‌خندد، اما الان بازیکنی دریبل می‌خورد، دو بازیکن قرمز بالای سرش حاضر می‌شوند. واقعاً دست برانکو درد نکند که کارش را بلد است و تیم خوبی را ساخته که هواداران را خوشحال می‌کند.

 برخی‌ها معتقدند که این پرسپولیس شبیه تیم دهه 60 و 70 شماست، خودتان این موضوع را قبول دارید؟

شبیه آن تیم که نمی‌شود، اما مقداری این تیم شبیه به پرسپولیس دهه 60 و 70 است، فرق تیم فعلی با تیم زمان ما این است که این بچه‌ها کم گل می‌زنند، اما پرسپولیس زمان ما در 10 دقیقه او 2 گل می‌زد. به نظرم به جز بازی با صبا و فولاد که پرسپولیسی‌ها خوب گل زدند، در بقیه بازی‌ها با حداقل گل برنده شدند. البته همه چیز خوب است و این چهره این تیم قهرمانی را داد می‌زند.

 پرسپولیس یکشنبه در مهم‌ترین بازی فصل خود باید به مصاف تراکتورسازی برود. این بازی را چطور می‌بینید؟

اول مصاحبه هم گفتم که همه بازی‌ها سخت است و نباید گفت فلان بازی 6 امتیاز دارد، چون هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و تیمی که قهرمانی می‌خواهد باید این 3 امتیازها را جمع کند،‌البته از حق نگذریم که تراکتورسازی هم تیم خوبی است و امیر قلعه‌نویی تیم خوبی را ساخته و پرداخته کرده است. امیدوارم چه کسانی که به استادیوم می‌روند و چه افرادی که مثل من بازی را از تلویزیون می‌بینند از این بازی لذت ببرند. متأسفانه طاقت سرما را ندارم، وگرنه حتماً به استادیوم می‌رفتم.  آقای پروین! این روزها از سوی اکثر تیم‌ها شاهد هستیم که هجمه زیادی روی داوری‌ها به وجود می‌آید. به نظر شما داوری‌های فوتبال ما اینقدر مشکل دارد؟

سوال خوبی پرسیدید. همه و همه باید به داور کمک کنند تا قضاوت خوبی داشته باشد، اما متأسفانه می‌بینیم این روزها همه در حال دادوفریاد زدن هستند و این موضوع حتی به داخل زمین هم کشیده شده است. در چند بازی دیده‌ام با هر سوت داور، بازیکنان بر سر این بنده‌خداها می‌ریزند. من مطمئن هستم که داوران ما غرض ندارند و به هر حال آنها هم انسان هستند و اشتباه می‌کنند. همان‌طور که مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند. در این بین باید همه حرکات و رفتارشان را کنترل کنند تا داور با آرامش بیشتری قضاوت کند.

 کسی از شما به یاد ندارد که در زمان مربیگری‌تان به داور معترض شده باشید، اگر هم بوده شاید یکی، دو بار این موضوع از سوی شما مشاهده نشده باشد. توصیه شما به بازیکنان و به خصوص مربیان در این‌باره چیست؟

وقتی که به داور اعتراض می‌کنید، شرایط بدتر می‌شود. مطمئناً داور قصد و غرضی ندارد که بخواهد به سود تیم خاصی سوت بزند. اما می‌بینیم با هر سوت از در و دیوار بر سر داور می‌ریزند. این‌طوری که نمی‌شود فوتبال بازی کرد.

برخی از باشگاه‌ها و مسئولان معتقد هستند که داوری‌ها به سود پرسپولیس است، شما که همه بازی‌های این تیم را دیده‌اید، آیا این موضوع را تأیید می‌کنید؟

این حرف دیگر چیست؟ داور نه به نفع پرسپولیس سوت می‌زند، نه به نفع تراکتورسازی و نه به نفع استقلال. بازهم تکرار می‌کنم داوران ما از قصد اشتباه نمی‌کنند. در همین بازی‌های اخیر پرسپولیس همه دیدند که دو پنالتی صد درصد روی مهدی طارمی گرفته نشد و یا در برخی دیگر از بازی‌ها هم چنین اتفاقاتی رخ داده است. این اشتباهات به ضرر این تیم بوده، نه به نفع پرسپولیس. به نظر من کمک‌داوران باید به خصوص در محوطه 18 قدم بیشتر به داور کمک کنند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه