همراه ما باشید

رضا شاهرودی کاپیتان سابق پرسپولیس از تصمیم برانکو مبنی بر استفاده از بازیکنان ذخیره‌اش در بازی با سیاه‌جامگان کاملا دفاع می‌کند چرا که به اعتقاد او پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان شده بود.

شاهرودی:صبایی‌ها این حرف‌ها را می‌زنند تا سقوط‌شان را توجیه کنند/ زوج منشا و طارمی عالی است

شاهرودی:صبایی‌ها این حرف‌ها را می‌زنند تا سقوط‌شان را توجیه کنند/ زوج منشا و طارمی عالی است

پیروزی نیوز - شاهرودی:صبایی‌ها این حرف‌ها را می‌زنند تا سقوط‌شان را توجیه کنند/ زوج منشا و طارمی عالی است

به گزارش پیروی دیلی، رضا شاهرودی کاپیتان سابق پرسپولیس از تصمیم برانکو مبنی بر استفاده از بازیکنان ذخیره‌اش در بازی با سیاه‌جامگان کاملا دفاع می‌کند چرا که به اعتقاد او پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شده بود و مهم برای آنها بازی با الوحده امارات و صعود از گروه‌شان در آسیاست که باید بازیکنان سرحال و آماده باشند و این بازی را ببرند و صعود کنند.

پرسپولیس امروز بازی حساس و سختی مقابل الوحده امارات در لیگ قهرمانان آسیا دارد. چه تصوری از این بازی دارید؟
به نظرم الوحده در بازی رفت خوب تلاش کرد اما در نهایت پرسپولیس بازی را سه بر دو برد. پرسپولیس در آزادی راحت‌تر می‌تواند کار کند و برانکو آنالیز خوبی از این تیم داشته و تماشاگران بی‌شماری هم برای بازی خواهند آمد و پرسپولیس می‌تواند سه امتیاز را بگیرد. بازی مهمی برای پرسپولیس است و باید ببرد تا ان‌شاءا... به مرحله بعد صعود کند.

در بازی دیگر این گروه الهلال عربستان به مصاف الریان قطر خواهد رفت. باتوجه به اینکه الهلال از گروه صعود کرده فکر می‌کنید به الریان راه بدهد تا پرسپولیس که یک تیم ایرانی است از مسابقات حذف شود؟
بالاخره عرب‌ها هوای همدیگر را دارند و نباید به آن بازی فکر کنیم و فقط باید به فکر سه امتیاز بازی با الوحده باشیم. ما اول باید خودمان ببریم و بعد به اتفاقات بازی الهلال و الریان نگاه کنیم. تجربه‌ام می‌گوید اصلا به بازی آنها فکر نکنیم و فقط برای سه امتیاز بجنگیم چون اگر خدای ناکرده الوحده را نبریم در بازی الهلال و الریان هر اتفاقی بیفتد فایده‌ای برای ما ندارد. ما فقط باید الوحده را ببریم و در این بازی چون به گل احتیاج داریم مدافعان ما باید خیلی باهوش باشند چون ما هجومی کار می‌کنیم و مدافعان ما باید به خوبی یکدیگر را پوشش بدهند و مراقب ضدحملات حریف باشیم و در طول بازی مدام باید سه تا مدافع درون زمین خودمان باشند.

برانکو مقابل سیاه‌جامگان از بازیکنان ذخیره‌اش استفاده کرد. با این تصمیم سرمربی پرسپولیس موافق هستید؟
کار خوبی کرد و یادمان نرود بازیکنان جایگزین پرسپولیس یک سر و گردن از بازیکنان تیم‌های دیگر بالاتر هستند. در بازی با سیاه‌جامگان بازیکنان جوان پرسپولیس موقعیت‌های خوبی هم داشتند اما به دلیل کم‌تجربگی نتوانستند به گل برسند. کار برانکو در بازی با سیاه‌جامگان درست بود چون بازی با الوحده برای ما مهم است. ما در لیگ برتر سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان شده‌ایم و الان بازی الوحده مهم است و هر ایرانی هم از برد و صعود پرسپولیس خوشحال می‌شود. الان آخر فصل است و بازیکنان خیلی خسته شده‌اند و فوتبال زده می‌شوند. برانکو آگاهانه عمل کرد و به این عزیزان استراحت داد.

بعد از هفته آخر لیگ صبایی‌ها به کار برانکو و پرسپولیس مقابل سیاه‌جامگان معترض بودند. این اعتراض را وارد می‌دانی؟
آدم اول خودش می‌برد و بعد حرف می‌زند. شما که خودتان باختید دیگر این حرف‌ها قشنگ نیست و در فوتبال حرفه‌ای چنین بحث‌هایی درست نیست. به هر حال تیم که می‌افتد این حرف‌ها هست اما کار برانکو درست بود چون بچه‌ها با انرژی مضاعف به مصاف الوحده می‌روند. الان که تیم‌مان افتاده گردن کسی نیندازیم. خودتان می‌بردید و در لیگ می‌ماندید و حالا که خودتان باختید چه ربطی به پرسپولیس دارد.

یعنی این بحث‌ها برای توجیه شکست و سقوط به لیگ یک است؟
بله دیگه. در طول فصل 30 تا بازی هست و الان به فکر ماندن افتاده‌اند؟ وقتی یک تیمی می‌افتد حرف و حدیث زیاد است اما این حرف‌ها خوب نیست و برانکو کار آگاهانه کرد و ان‌شاءا... مقابل الوحده هم سه امتیاز شیرین می‌گیریم و صعود می‌کنیم.

در بازی با الریان قطر شاهد بودیم که حضور جمعیت زیاد در آزادی باعث شده بود استرس زیادی به بازیکنان پرسپولیس وارد شود و فرصت‌های زیادی هم از دست دادند. بازیکنان مقابل این جمعیت چطور باید از فشار و استرس خارج شوند؟
باید تمرکز بیشتری داشته باشند چون پرسپولیس به این سه امتیاز نیاز مبرم دارد و باید خیلی با تمرکز بازی کنیم. آنها عرب هستند و برخورد الکی با آنها نداشته باشیم تا وقت‌کشی نکنند. باید تمرکز بیشتری داشته باشیم تا ببریم. بازیکنان هم نباید استرس بگیرند. وقتی خودم بازی می‌کردم و صد هزار نفر به استادیوم می‌آمدند از حضور آنها انرژی مضاعف می‌گرفتم و الان هم بچه‌های پرسپولیس وقتی صد هزار نفر را می‌بینند با انرژی مضاعف بازی کنند و سه امتیاز را بگیرند و استرس به خودشان وارد نکنند چون با تمرکز بالا می‌توانند به گل برسند. یک چیز جالب از پرسپولیس بگویم که همیشه در بازی‌هایش هافبک‌هایش را بازی می‌دهد اما بقیه تیم‌ها بازی مستقیم انجام می‌دهند و هافبک را از بازی خودشان خارج می‌کنند. در بازی با الوحده هم همین اتفاق می‌افتد و خط هافبک پرسپولیس خوب کار خواهد کرد و بازی را می‌بریم و مردم شاد می‌شوند.

بحث حضور منشا در پرسپولیس داغ است. خرید منشا را برای پرسپولیس خرید خوبی می‌دانید؟
عالی است. هم او و هم شجاع خلیل‌زاده خیلی خوب هستند و شنیده‌ام که با آنها داخلی بسته‌اند و امیدوارم قراردادشان ثبت شود. به این دو نفر و هواداران تبریک می‌گویم. این دو نفر فصل قبل عالی بودند و امیدوارم همین روند را در پرسپولیس ادامه بدهند و باشگاه هم هرچه سریع‌تر قرارداد آنها را ثبت کند تا خیال همه راحت شود.

به نظر تو طارمی و منشا زوج خوبی در خط حمله پرسپولیس می‌شوند؟
به نظر عالی می‌شوند و هر دو نفر خصوصیاتی دارند که به پرسپولیس کمک می‌کند.

در لیگ امسال بازیکنی دیده‌ای که در حد پرسپولیس باشد و دوست داشته باشی در فصل جدید پیراهن پرسپولیس را بپوشد؟
به هر حال یکسری از بازیکنان در تیم‌های خودشان خوب هستند اما کسی که به پرسپولیس می‌آید باید پرسپولیسی باشد و روی پیراهن و هواداران تیم تعصب داشته باشد. اولین چیز همین است که پیراهن مقدس پرسپولیس و هواداران تیم را بپرستد و بعد به پرسپولیس بیاید. برانکو هم از نزدیک تیم را زیر نظر دارد و بار فنی روی دوش ایشان است و خودش می‌داند کجا مشکل دارد و طبق نیاز تیمش خرید می‌کند. پرسپولیس در دفاع وسط مشکل داشت و شجاع را خریدند و منشا هم گلزن ششدانگ است و خرید بسیار خوبی برای پرسپولیس است.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه