همراه ما باشید

سرپرست باشگاه پرسپولیس به انتقاد از بخشنامه فدراسیون فوتبال مبنی بر منع باشگاه‌های بدهکار از جذب بازیکنان خارجی پرداخت.

طاهری: بازیکنانی که بدون هماهنگی رفتند نیمکت‌مان را ضعیف کردند

طاهری: بازیکنانی که بدون هماهنگی رفتند نیمکت‌مان را ضعیف کردند

پیروزی نیوز - طاهری: بازیکنانی که بدون هماهنگی رفتند نیمکت‌مان را ضعیف کردند

به گزارشپیروزی دیلی، علی اکبر طاهری درباره صعود تیم پرسپولیس از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: گروه ما، گروه سختی بود اگر چه می‌توانستیم بهتر و زودتر از این‌ها صعودمان را قطعی کنیم. به هر حال همه چیز به روز آخر کشیده شد و خوشحالی‌اش برای هواداران ماند. با توجه به پایان لیگ، برنامه‌های خاص خودمان را برای دنبال کردن بازی‌های آسیایی داریم.

وی با اشاره به نیمکت ضعیف تیم پرسپولیس و خالی بودن دست برانکو ایوانکوویچ، خاطرنشان کرد: در ابتدای فصل، ما نیمکت خیلی خوبی داشتیم، اما متاسفانه خارج از برنامه‌ریزی انجام شده و قول و قرارهایی که با برخی از بازیکنان‌مان گذاشته بودیم، بدون اطلاع ما، جدا شدند و همین موضوع باعث شد نیمکت ما ضعیف شود. به ناچار، باید فصل را تمام می‌کردیم. با توجه به شرایطی که الان داریم و هنوز زمان نقل‌وانتقالات فرا نرسیده، با باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات سازمان لیگ، به تقویت خودمان در پست‌های مختلف خواهیم پرداخت.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت پیوستن گادوین منشا به این تیم، گفت:با توجه به برنامه‌ریزی که از قبل با سرمربی‌مان داشتیم، شرایط تیم خود و بازیکنان مدنظر را بررسی کردیم و آنها را زیر نظر گرفتیم. ما چند بازیکن را زیر نظر داشتیم که یکی از آنها گادوین منشا بود. بر همین اساس، مذاکراتی را با این بازیکن و مدیر برنامه‌هایش انجام دادیم و زمانی که نهایی کردیم، به اطلاع عزیزان رساندیم. البته یک سری بخشنامه‌ها که از سوی فدراسیون و سازمان لیگ صادر شده، با حضور آقای تاج و کمک وزارت ورزش و جوانان، حل خواهیم کرد.

طاهری به انتقاد از کار بازیکنان در خودداری کردن از تمرین به خاطر عدم دریافت مطالبات‌شان پرداخت و تصریح کرد‌: طبق روالی که در باشگاه داریم، با جدول خودمان خوب پیش رفتیم و حتی نسبت به سال گذشته هم بهتر بودیم، اما بچه‌های ما تعجیل و عجولانه به این موضوع ورود کردند. آنها نباید اجازه می‌دادند کار به آنجا برسد. با هماهنگی و نشست‌هایی که داشتیم، این مسئله حل شد. نتیجه‌اش را هم روز گذشته دیدید که تیم چقدر همدل، یکدل و خوب بود و توانست یک نتیجه خوب را مقابل الوحده رقم بزند.

وی که به روی خط ارتباطی رادیو ورزش آمده بود، یادآور شد: یک بخش مطالبات بازیکنان ما جاری است و بخشی دیگر به فصول گذشته برمی‌گردند. چه در بخش بازیکنان و کادر فنی، چه در بحث تجاری و چه در بحث الزامات قانونی که بار سنگینی روی دوش باشگاه می‌گذارند. احکام قضایی گاهی اوقات از سوی محاکم داخلی یا بین‌المللی صادر می‌شود که شرایط نقدینگی باشگاه را متاثر می‌کند و ما ناچاراً باید پرداخت‌هایی داشته باشیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به مسدود شدن حساب این باشگاه، گفت: موردی داریم که در باشگاه هیچ ثبتی نیست، اما می‌گویند که پرداخت شده؛ این موضوع را تایید هم می‌کنند و حتی به عنوان شاهد از افرادی که از باشگاه رفتند نیز استفاده می‌شود. بعد هم متاسفانه حکمی علیه ما صادر می‌شود و حساب ما را مسدود می‌کنند. پولی که در آنجا بود و روی آن برنامه‌ریزی کردیم،‌ از دست ما خارج می‌شود. در همان بازی با الهلال عربستان که در عمان انجام دادیم، برنامه‌ریزی کرده و به بچه‌ها قول داده بودیم، اما متاسفانه همان لحظه و همان روز، با بسته شدن حساب باشگاه، نتوانستیم به آن تعهدمان عمل کنیم. طبیعی است که این موضوع، نارضایتی در بچه‌ها ایجاد می‌کند. البته با رابطه‌ای که با بچه‌هایمان داریم، آنها صحبت‌ها را می‌پذیرند، اما خود ما این تعهد سنگین را بر دوش‌مان داریم. امیدوارم از سوی سازمان‌های نظارتی کمی بیشتر توجه شود تا بتوانیم مشکلات گذشته که انباشته شده و ما را اذیت می‌کند را حل کنیم.

طاهری در پاسخ به این سوال که آیا خبری جدیدی از پرونده شکایت ژوزه مانوئل نیست، گفت: فعلا خبر جدیدی نیست. اگر خبری باشد، از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم می‌رسانیم.

وی در مورد وضعیت بازیکنان فعلی پرسپولیس، گفت: 90، 95 درصد بازیکنان قرارداد دارند. کار جلال حسینی هم که قرارداد ندارد را هم انجام دادیم و منتظریم که به لحاظ قانونی در فصل‌ نقل‌وانتقالات را ثبت کنیم. یکی دو نفر دیگر هم کارهایشان را انجام دادیم که به‌زودی قراردادشان را ثبت خواهیم کرد. بنا نداریم از جمع‌مان جدا شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که «با وجود محدودیتی که فدراسیون فوتبال برای تیم‌های بدهکار نظر گرفته، شما چطور با منشا قرارداد بستید»، گفت: هیچ باشگاه و سازمانی بدون تبادلات و تعاملات اقتصادی وجود ندارد. شاید در همین ارتباط اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد و همین اختلاف نظرها پس از کشیده شدن به محاکم مختلف، منجر به صدور رأی شود؛ حالا رای می‌تواند به نفع یا علیه ما باشد. نمی‌توانیم فعالیت‌های خودمان معلق کنیم تا این مشکل برطرف شود. اگر باشگاه هیچ فعالیتی نکند، هیچ اختلاف نظری هم وجود ندارد که این هم نمی‌شود یا هیچ داوری و هیچ محکمی به وجود نمی‌آید.

طاهری به انتقاد از عملکرد فدراسیون فوتبال در ابلاغ این بخشنامه پرداخت و تاکید کرد: این بخشنامه به جا نبود و فدراسیون فوتبال باید راهکار دیگری ایجاد می‌کرد. البته شاید نیت این کار، خوب بود و آنها می‌خواست از صدور رای فیفا علیه ایرانی‌ها جلوگیری کنند، اما هیچ باشگاهی در هیچ دوره‌ای نمی‌آید که هیچ پرونده‌ای نداشته باشد. ما می‌خواهیم به مراحل بالاتر برویم و باید تیم‌مان را تقویت کنیم. اگر این‌طور دست‌وپای ما بسته باشد، نمی‌توانیم نتایج مورد نظرمان را به دست بیاوریم. امیدوارم دوستان در فدراسیون فوتبال به نوع دیگری به این مسئله ورود کنند تا دست‌وپای باشگاه‌ها بسته نشود.

وی در پایان از هوادارانی که در دیدار مقابل الوحده، به ورزشگاه آمدند، تشکر کرد و گفت: از هواداران‌ عزیزمان که دیروز به ورزشگاه آمدند، تشکر می‌کنم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه