همراه ما باشید

برانکو ایوانکوویچ برای سومین بار در طول دوران مربیگری خود در ایران توانست میلیمتری از حذف بگریزد، او به همراه تیمش در دوبار قبلی موفق شد با ثبت یک افتخار به کار خود پایان دهد.

صعود ناپلئونی و درخشش در مراحل بعد/ سومین بار تاریخ برای برانکو تکرار می شود؟

صعود ناپلئونی و درخشش در مراحل بعد/ سومین بار تاریخ برای برانکو تکرار می شود؟

پیروزی نیوز - صعود ناپلئونی و درخشش در مراحل بعد/ سومین بار تاریخ برای برانکو تکرار می شود؟

به گزارش سایت پیروزی دیلی، دو افتخار مهم برانکو ایوانکوویچ از افتخاراتی که وی با تیم ملی ایران به آنها رسید به نحوه عجیبی به ثبت رسید. برانکو به همراه تیم ملی دوبار تا مرز حذف از رقابت ها پیش رفت اما پس از بیرون کشیدن گلیم خود از آب، آن هم به صورت ناپلئونی، موفق شد تا کسب یک موفقیت مهم پیش برود. 

 اولین بار در رقابت های جام ملت های آسیا 2004 در چین این اتفاق افتاد، تیم ملی ایران که از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در آن دوره از رقابت ها بود در مرحله گروهی رقابت ها با تیم های ملی ژاپن، عمان و تایلند به رقابت پرداخت، بازی های تیم ملی در آن دوره به گونه ای پیش رفت که ملی پوشان ایران تا حذف زود هنگام پیش رفتند، آنها به یک پیروزی مقابل تایلند و دو تساوی برابر تیم های عمان و ژاپن رسیده بودند و با 5 امتیاز تا یک قدمی خداحافظی از رقابت ها پیش رفتند اما در نهایت با اختلاف یک امتیازی توانستند از مرحله گروهی صعود کنند.

پس از آن تیم ملی توانست در برابر رقبایی همچون کره جنوبی و بحرین با اقتدار قرار بگیرد و در نهایت عنوان سومی جام ملت ها از آن خود کند، عنوانی که اگر با حق کشی چینی ها و البته بی دقتی بازیکنان در زدن ضربات پنالتی همراه نبود می توانست تبدیل به قهرمانی شود. 

 دومین بار نیز این اتفاق در مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان اتفاق افتاد، تیم ملی ایران به همراه تیم های ملی قطر، اردن و لائوس در یک گروه قرار گرفته بودند، لائوس در هر دو بازی اسیر تیم ملی شد، اما اردنی ها در تهران موفق شدند تیم ملی را با یک گل شکست دهند، هر چند ملی پوشان ما در بازی برگشت با دو گل این شکست را پاسخ دادند اما همین شکست دیدار پایانی ایران برابر قطر را تبدیل به یک بازی حیاتی کرد. 

 ایران که قطر را در بازی رفت و در تهران شکست داده بود در صورتی که در بازی برگشت از این تیم شکست می خورد نمی توانست به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی صعود کند و جالب اینکه تا 10 پایانی نیز با نتیجه دو بر یک از حریف خود عقب بودند، در حالی که خیلی از فوتبالی ها زودتر از موعد مقرر تیم ملی را از دست رفته می دیدند گلزنی آرش برهانی و وحید هاشمیان تیم ملی را در آن دیدار پیروز کرد و توانستند به مرحله دوم گروهی برسند. 


 در مرحله بعدی نیز تیم ملی ایران با تیم های ملی ژاپن، کره شمالی و بحرین همگروه شد و توانست با اقتدار راهی رقابت های جام جهانی آلمان شود.

اکنون تاریخ برای سومین بار برای برانکو تیم تحت هدایتش تکرار شد، او در حالی که با پرسپولیسی ها تا نزدیکی های حذف از لیگ قهرمانان آسیا پیش رفت در نهایت موفق شد به مرحله یک هشتم نهایی برسد و با توجه به سوابق قبلی برانکو و تیم هایش شاید بتوان انتظار داشت برای سومین آنها پس از صعود سخت و ناپلئونی در مراحل بعدی بدرخشند و با عنوانی تاریخی به کار خود پایان دهند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه