همراه ما باشید

کاپیتان سابق پرسپولیس گفت: «تیمی تبانی می‌کند که فاصله‌اش خیلی کم باشد نه پرسپولیس که 8 امتیاز اختلاف دارد.» به گزارش پیروزی دیلی، اظهارات پنجعلی را در این خصوص می خوانید:

پنجعلی:برانکو باید گذشت کند / پرسپولیس چه نیازی به تبانی دارد؟

پنجعلی:برانکو باید گذشت کند / پرسپولیس چه نیازی به تبانی دارد؟

پیروزی نیوز - پنجعلی:برانکو باید گذشت کند / پرسپولیس چه نیازی به تبانی دارد؟

* برای دیدن بازی پرسپولیس و نفت تهران به استادیوم تختی رفته بودید. بازی چطور بود؟

- زمین بازی اصلا خوب نبود و خیلی خراب بود. همه حواس بچه‌ها به توپ بود و دیدید که چقدر پاس اشتباه در این بازی داشتیم. متاسفیم که در این دوره و زمانه فوتبال ما هنوز مشکل زمین دارد و به همین دلیل کیفیت بازی خیلی پایین بود و هر دو تیم عصبی شده بودند. بازی در مجموع بد نبود اما امتیازش برای پرسپولیس ارزشمند بود. بچه‌ها هم تا حدود زیادی از فشار روحی و روانی خارج شدند چون فاصله‌شان با دیگر تیم‌ها زیاد شد، اما تا آخرین بازی باید محکم بازی کنند و فکر نکنند کار تمام شده است.

* دروازه‌بان نفت تهران که در دقایق اولیه بازی اخراج شد بحث تبانی را در فضای مجازی به‌وجود آورد. در این رابطه چه نظری دارید؟

- آدم اصلا در موردش صحبت نکند بهتر است. چون این حرف‌ها خنده‌دار و مسخره است. چرا که در فوتبال هر لحظه ممکن است بازیکن کارت زرد یا قرمز بگیرد، ضمن اینکه گلر نفت مقصر نبود. زمان تایمینگ گلر نفت توپ جای سفتی خورد و اوج گرفت، حالا اینکه بیاییم تهمت بزنیم اصلا درست نیست. البته هر کسی هم این حرف‌ها را نمی‌زند و آنهایی که با فوتبال ناآشنا هستند این حرف‌ها را می‌زنند. چون این اتفاقات دایم در فوتبال رخ می‌دهد.

* علی دایی آدمی هست که در تیمش بتوان دنبال تبانی بود؟

- اصلا، علی آقا را همه می‌شناسند و می‌دانند که دنبال این حرف‌ها نیست. در مورد علی آقا اصلا نمی‌شود به چنین چیزی فکر کرد، چون به صداقت و پاکی او همه ایمان دارند. اصلا پرسپولیس چه نیازی به تبانی دارد؟ خدای ناکرده اگر بخواهد چنین اتفاقی بیفتد تیمی دنبال آن است که فاصله خیلی کمی با دیگر رقبا داشته باشد و بحث یک امتیاز و تفاضل گل باشد. اما وقتی پرسپولیس این‌قدر با تیم دوم و سوم جدول فاصله دارد و هشت امتیاز اختلاف با تراکتور دارد چه نیازی به تبانی دارد؟ ضمن اینکه پرسپولیس تیم بزرگی است و این حرف‌ها بی‌احترامی به پرسپولیس و هوادارانش است.

* در مورد مشکلاتی که رامین رضاییان به وجود آورده چه صحبتی دارید؟

- من اعتقاد به تنبیه به این شکل ندارم. چون فوتبال حرفه‌ای می‌گوید که با بازیکن قرارداد بسته‌اید و پول داده‌اید و باید از او استفاده کنید. من معتقدم که باید جریمه نقدی در نظر بگیرند، چون بیشتر تاثیر دارد و باید از بازیکن استفاده شود. به نظرم برانکو باید گذشت کند چون ما در آسیا هم بازی داریم و به رامین نیاز داریم.

* در شروع لیگ رضاییان مشکلاتی داشت و در نهایت به تیم برگشت. به هر حال به رامین فرصت داده شد اما انگار خودش نمی‌خواهد درست شود. موافق این حرف هستید؟

- به نظر من جریمه باید به گونه‌ای باشد که تاثیرگذار باشد. البته ما از جریان این درگیری باخبر نیستیم. به هر حال آنها جوان هستند و با هم درگیر شدند اما الان بیشتر از اینکه رامین ضرر کند تیم ضربه می‌خورد و باید منافع باشگاه را هم در نظر بگیریم. اما در کل باید جریمه نقدی در نظر بگیرند چون تاثیرش بیشتر است.

* چه تصوری از بازی با استقلال خوزستان دارید؟

- همه بازی‌ها برای پرسپولیس سخت است. تیمی که می‌آید جلوی پرسپولیس بازی می‌کند می‌داند که 30، 40 میلیون نفر بازی را می‌بینند و به قول میثاقیان اصلا نیازی نیست به بازیکن انگیزه بدهید چون خود بازیکن انگیزه بالایی دارد. بچه‌ها هر بازی باید بدانند که نیاز به سه امتیاز و برد دارند. استقلال خوزستان در آسیا و لیگ خوب نتیجه گرفته و بعد از مشکلاتی که داشت شرایط‌شان خیلی بهتر شده است اما باید با تمام قدرت بازی کنیم و سه امتیاز را بگیریم.

* خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس قهرمان لیگ است. پرسپولیس را در حال حاضر قهرمان می‌دانید؟

- در جدول شرایط خوبی داریم اما روی فوتبال نمی‌شود حساب کرد. هر بازی برای پرسپولیسی‌ها باید حکم فینال را داشته باشد و هنوز کار تمام نشده است.

محمد پنجعلی که برای دیدن بازی پرسپولیس مقابل نفت تهران به استادیوم تختی رفته بود بحث تبانی با گلر جوان نفت را خنده‌دار و مسخره می‌داند، چرا که علی دایی را همه می‌شناسند و به صداقت و پاکی او ایمان دارند و از طرفی هم پرسپولیس نیازی به تبانی ندارد چرا که فاصله امتیازی او با دیگر تیم‌های بالای جدول زیاد است و نیازی به چنین کارهایی ندارد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه