همراه ما باشید

رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید با مدیران دو باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی توافق کرده که تا زمان بازی این دو تیم کسی بیانیه ندهد.

توضیحات تاج درباره‌تغییرساعت بازی پرسپولیس و تراکتور سازی و جلسه با طاهری و آجورلو

توضیحات  تاج درباره‌تغییرساعت بازی پرسپولیس و تراکتور سازی و جلسه با طاهری و آجورلو

پیروزی نیوز - توضیحات تاج درباره‌تغییرساعت بازی پرسپولیس و تراکتور سازی و جلسه با طاهری و آجورلو

به گزارش پیروزی دیلی، مهدی تاج درباره تغییر ساعت دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی از ساعت 17:30 به 15 گفت: سازمان لیگ نظرش برگزاری بازی در ساعت 17:30 بود ولی شورای تامین برای سهولت تماشاگران و مسائلی از این قبیل گفت که بازی ساعت 15 برگزار شود. شورای تامین می‌تواند ساعت را عوض کند. ضمن اینکه تراکتور و پرسپولیس هم پیشنهادی برای ساعت نداده بودند. شورای تامین بر اساس شرایط موجود دستگاه هایی که با آنها کار می کند، ساعت بازی را اعلام کرد. داربی هم به همین دلیل ساعتش متفاوت است.

او درباره اینکه چرا داربی در آخر هفته برگزار نشد، گفت: بله همین گونه است و داربی در آخر هفته جذاب‌تر است ولی جز این چاره ای نبود.

تاج درباره جلسه‌اش با افتخاری گفت: من به افتخاری گفتم که نامه به فدراسیون آمده بود و ما آن را به باشگاه ابلاغ کردیم. کمیته بین الملل باشگاه‌ها باید پیگیری کنند. یک سری مسائل مجوز حرفه‌ای هم هست که باید حتما باشگاه‌ها توجه کنند وگرنه دچار محرومیت می‌شوند و این مسئله را هم با افتخاری در میان گذاشتم. در کل معتقدم که باشگاه‌ها باید بهترین توافق را با بازیکنان خارجی انجام دهند. حتما توجه کنند که در صورت ندادن مطالبات این بازیکنان شکایت می‌کنند. نمی شود گفت کی این پول را داده و چه کسی گرفته است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره جلسه‌اش با طاهری و آجرلو، بیان کرد: این جلسه درباره دو موضوع بود. یکی درباره مسائل مالی باشگاه‌ها بود و می‌دانید که اخیرا مجلس مصوبه‌ای  در این زمینه داشته و این مصوبه بخش عمده‌ای از مشکلات را حل می‌کند. یک جلسه هم درباره بازی یکشنبه داشتیم. قرار شد هردو طرف تا زمان بازی بیانیه ندهند و در این باره صحبت کردیم. یک بیانیه از آقای آجرلو داده که خیلی خوب بود.  در ضمن مقرر شد که سهمیه ده درصد تیم مهمان در این بازی رعایت شود.

وی درباره وضعیت کی‌روش، عنوان کرد: کی روش دیروز یک مصاحبه خوبی انجام داد. صلح و دوستی هدف اصلی فدراسیون فوتبال و تیم ملی است. اگر بخواهیم فیفا دی تیم را جمع کنیم خطرناک است و این فقط برای انگلستان و اسپانیا خوب است. ما با رقبایی مثل قطر و ازبک داریم که مدت زمان زیادی تعطیل می‌کنند و اردوی زیادی می‌گذارند.

تاج درباره جدایی دستیاران ایرانی کی‌روش از تیم ملی، گفت: نیاز به دستیار زیاد نیست. او گفته برخی از دستیاران می‌توانند جدا شوند. بنای ما این است که عین برنامه قبلی را عمل بکنیم تا راه هموار شود و به جام‌جهانی برویم.

او درباره اعتراضات به برنامه تیم ملی، گفت: یک برنامه‌ای است که پنج، شش سال است، اجرا می‌شود. انتظار کی‌روش این است که وقتی یک برنامه تصویب می‌شود اجرا شود و این حرف درستی است. ما باید به این مسئله توجه کنیم. مربیان محترم نباید وقتی تیمشان برنامه را تایید کرده اعتراض کنند. راه اعتراض هم مصاحبه نیست. باشگاه ها به هرچیزی اعتراض دارند باید به سازمان لیگ نامه بزند و سازمان لیگ باید یک هفته ای جواب بدهد.

وی درپایان و در پاسخ به این سوال که ایا در قرارداد کی‌روش به حضور دستیاران ایرانی جهت یادگیری اشاره شده است یا نه، گفت: قرارداد کی روش به گونه‌ای است که اگر بخواهیم ادامه بدهیم در آن تغییرات می دهیم. با این‌حال ما باید به قراداد فعلی توجه کنیم. آن بیانیه‌ها عکس العملی بوده است و ما الان این مسئله را کنترل کرده ایم. کی‌روش دیروز گفت برای صلح و دوستی تلاش می‌کند. همه ما به این نتیجه رسیده‌ایم که راه رفتن به جام جهانی اینگونه است. باید دیگران هم اینگونه باشند. درباره دستیار ایرانی باید بگویم در این زمینه چیزی در قرارداد نیست. در ضمن اگر قرار بود فیفا دی را رعایت کنیم باید چهار روز قبل از قطر تیم تشکیل شود و اساسا زمان برای تعلیم نیست. چهار روز یعنی اینکه یک روز تمرین کنیم و مسابقه بدهیم. این راه خطرناکی است و شاید ما را به هدف نرساند. اگر به جام جهانی نرویم، این مطلوب نیست. ما دنبال مسیر دوم یعنی اجرای مسابقات و اردوهای قبلی هستیم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه