همراه ما باشید

با توجه به اتفاق هایی که امروز در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا افتاد و تاریخ رقابتهای رفت و برگشت مرحله پلی آف مشخص شد، استقلال و پرسپولیس باید در دو روز پشت سر هم به مصاف حریفانشان در ورزشگاه آزادی تهران بروند.

استعلام سایت برنامه 90 از AFC/ احتمال تغییر تاریخ بازیهای رفت و برگشت پرسپولیس-لخویای قطر

استعلام سایت برنامه 90 از AFC/ احتمال تغییر تاریخ بازیهای رفت و برگشت پرسپولیس-لخویای قطر

پیروزی نیوز - استعلام سایت برنامه 90 از AFC/ احتمال تغییر تاریخ بازیهای رفت و برگشت پرسپولیس-لخویای قطر

به گزارش سایت پیروزی دیلی، این اتفاق یک استثنا در برگزاری رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود. از یک کشور، دو تیم که یک ورزشگاه مشترک دارند در دو روز پشت سر هم میزبان حریفانشان هستند. 

 استقلال باید اول خرداد در ورزشگاه آزادی میزبان العین امارات باشد و پرسپولیس هم دوم خرداد میزبان لخویای قطر خواهد بود.

 آیین نامه برگزاری رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا می گوید که ورزشگاه محل برگزاری رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا، باید دو روز قبل از بازی در اختیار کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد. با توجه به اینکه استقلال و العین روز ۳۱ اردیبهشت در ورزشگاه آزادی تمرین پیش از بازی خواهند داشت، روز اول خرداد بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی را برگزار خواهند کرد. اما اول خرداد دقیقا روزی است که پرسپولیس و لخویای قطر باید در ورزشگاه آزادی و در زمین اصلی تمرین کنند. این امکان به خاطر بازی استقلال – العین امارات به هیچ وجه وجود ندارد و البته تمرین در زمین اصلی یک روز پیش از بازی از الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیاست.

 با توجه به اینکه هم استقلال و هم پرسپولیس ورزشگاه آزادی را به عنوان ورزشگاه اصلی محل میزبانی معرفی کرده اند، امکان تعویض ورزشگاه به هیچ وجه وجود ندارد، مگر اینکه خود باشگاهها به ای اف سی اعلام کنند. مطمئنا نه استقلال و نه پرسپولیس نمی خواهند بازی شان در ورزشگاه دیگری به غیر از آزادی برگزار شود. چرا که در هر دو بازی ورزشگاه مملو از جمعیت خواهد بود.

 به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این موارد خاص ممکن است تصمیم بگیرد تاریخ برگزاری بازی رفت و برگشت تیمهای پرسپولیس و لخویا را تغییر دهد و یا اینکه این پیشنهاد از سوی باشگاه به فدراسیون فوتبال و فدراسیون فوتبال به ای اف سی داده شود.

 در این صورت ای اف سی معمولا نزدیک ترین زمان را انتخاب می کند و سوم خرداد، روزی است که پرسپولیس می تواند در ورزشگاه آزادی میزبان لخویا باشد. البته بازی برگشت به روز دهم خرداد خواهد رفت. در واقع دو تیم در روز دوم خرداد می توانند در ورزشگاه آزادی تمرین کنند. 

 کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال هم برای برگزاری این دو بازی در روز پشت سر هم و فشرده باید برنامه ریزی ویژه ای دارند و تغییر تاریخ می تواند به برگزاری هر دو بازی به بهترین نحو، کمک کند. 

 به نظر می رسد دریکی دو روز آینده فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس تقاضای تغییر تاریخ بازی پرسپولیس – لخویا را به کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیا ارائه کنند.

 اگر دو تیم استقلال و پرسپولیس ورزشگاههای اختصاصی که قابلیت های مورد پذیرش کنفدراسیون فوتبال آسیا را داشتند، تاریخ برگزاری بازیها هم در معرض تغییر قرار نمی گرفت. 

 باید دید در روزهای آینده چه اتفاق هایی خواهد افتاد. شاید هم کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر زمان بازیها موافقت نکند و یا شاید اصلا خود کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از تقاضای طرف ایرانی، دستور به تغییر بازیها داد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه