همراه ما باشید

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/از احتمال عدم بازگشت قلعه نویی به تبریز تا رزرو بلیت برزیل توسط ادینیو

اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/از احتمال عدم بازگشت قلعه نویی به تبریز تا رزرو بلیت برزیل توسط ادینیو

پیروزی نیوز - اخبار کوتاه از فوتبال تبریز/از احتمال عدم بازگشت قلعه نویی به تبریز تا رزرو بلیت برزیل توسط ادینیو


پیروزی دیلی:

*واکنش مدیر گسترش به عدم انتخاب سرمربی جدید

با جدایی رسمی فراز کمالوند از تیم گسترش فولاد این باشگاه در تلاش است تا سرمربی جدید خود را معرفی کند. در این بین هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل تازه وارد گسترش فولاد ظاهرا عجله ای برای انجام این کار ندارد و می خواهد با بررسی همه جوانب جایگزین کمالوند انتخاب شود. 

نصیرزاده درباره روند انتخاب سرمربی گسترش فولاد گفت: «دو گزینه کروات خارجی و سه مربی داخلی مورد نظر هیئت مدیره باشگاه بوده‌اند. یک گزینه ایرانی و یکی از مربیان کروات اولویت‌های اصلی باشگاه بوده‌اند اما من تازه دو روز است که مدیرعامل گسترش فولاد شده‌ام. قرار است در جلسه هیئت مدیره درباره این موضوع تصمیم‌گیری شود که با کدام گزینه وارد مذاکرات نهایی شویم.» 

این در حالی است که طی روزهای گذشته اخباری درباره توافق گسترش فولاد با لوکا بوناچیچ به گوش می رسید و قطعا یکی از گزینه های کروات که نصیرزاده اشاره کرده نیز این مربی است. 

 *قلعه نویی اتاقش در تبریز را تحویل داد؟

خبرهایی در خصوص تحویل اتاق امیر قلعه‌نویی در یکی از هتل‌های شهر تبریز منتشر شده است. بدین معنا که سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی دیگر قصد ندارد در تبریز بماند و از جمع سرخ‌پوشان این شهر جدا خواهد شد. 

سیامک قلیچ‌خانی، مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال تراکتورسازی در این خصوص گفت: چنین خبری اصلا صحت ندارد و من این موضوع را تکذیب می‌کنم. 

 *کرار جاسم اردوی تراکتور را ترک کرد 

کرار جاسم در بازی پایانی لیگ برتر از هواداران تیم تراکتورسازی خداحافظی کرد اما وضعیتش برای فصل آینده مشخص نیست. 

هافبک عراقی تراکتور در بازی آینده تیمش مقابل نفت در فینال حذفی به دلیل محرومیت حضور ندارد و به همین خاطر از تهران همراه سایر اعضای تیم به آبادان سفر نکرد. کرار در حالی اردوی تراکتورسازی را ترک کرد که به مسئولان باشگاه گفته برای تماشای مسابقه روز پنجشنبه به خرمشهر سفر می کند و سپس به عراق می رود اما هنوز مشخص نیست این تصمیم کرار اجرایی شود. 

گفتنی است، قرارداد کرار جاسم با تراکتورسازی پایان یافته و مشخص نیست چه آینده ای انتظار این بازیکن را می کشد.

 *ادینیو بلیت برگشت به برزیل را رزرو کرد

با وجود تلاش های مسئولان تراکتورسازی برای منصرف کردن لوسیانو ادینیو از ترک ایران اما این بازیکن تصمیمش را گرفته است. 

ادینیو که در بازی تراکتورسازی و نفت در هفته پایانی لیگ برتر از هواداران تیم تبریزی خداحافظی کرد، در فینال حذفی آخرین بازی اش را برای سرخپوشان تبریزی انجام می دهد و در بازگشت به تبریز آخرین کارهای خود را در ایران عملی خواهد کرد. 

ادینیو که به پیشنهاد تراکتورسازی برای تمدید قرارداد پاسخ منفی داده، برای بامداد یکشنبه بلیت برگشت به برزیل را رزرو کرده است. او روز شنبه نیز خانه خود در تبریز را تحویل می دهد تا برای همیشه ایران را ترک کند. 

 *درخواست فرزاد حاتمی از آجورلو: سردار به خاطر هواداران به آبادان بیاید 

بازیکنان ما بدون هیچ چشمداشتی زحمت زیادی می‌کشند. مسائل مالی خیلی از مسائل را جبران نمی‌کند و من به همین خاطر از سردار آجورلو می‌خواهم به خاطر مردم آذربایجان بزرگی کند و به آبادان بیاید. از او خواهش می‌کنم بیاید و با بچه ها قبل از بازی فینال صحبت کند. همه بازیکنان به آجورلو به عنوان برادر بزرگ‌تر نگاه می‌کردند و حتی خود من که در مقطعی از او ناراحت بودم شرایط را درک می‌کنم. البته باید بگویم که ناراحتی من به خاطر مسائل مالی نبود. 

همه ما می‌دانیم سردار آجورلو امسال در مدیریت باشگاه تنها بوده و همه کارها را به تنهایی جلو برده است. همه ما واقف هستیم که چقدر برای تیم زحمت کشیده است. به عنوان یک عضو کوچک از خانواده تراکتورسازی که ازقضا ترک زبان است، از سردار تقاضا دارم به آبادان بیاید و فقط با بچه‌ها صحبت کند. مسائل مالی به کنار،از او می‌خواهم بیاید و درد دل بچه‌ها را بشنود. حضور آجورلو به همه ما روحیه می‌دهد و مطمئنا بازیکنان اگر روحیه داشته باشند، می توانند بهترین بازی را مقابل نفت انجام دهند.

سوءتفاهم در هرخانواده‌ای پیش می‌آید و اینبار در خانواده بزرگ تراکتورسازی این اتفاق افتاده است. اگر می‌خواهم سردار آجورلو به آبادان بیاید به خاطر این است که سوءتفاهم‌ها از بین برود و همه‌چیز به خوبی و خوشی تمام شود. او به عنوان یک برادر بزرگ‌تر واقعا دلگرمی بزرگی برای ما است و به خاطر هواداران پرشور تراکتور به آبادان بیاید. 

 *دو تراکتوری در لیست کی روش

سرمربی تیم ملی فوتبال اسامی بازیکنان تیم ملی را برای اردوی اتریش اعلام کرد که بر این اساس سعید آقایی و محمدرضا اخباری دو بازیکن تراکتورسازی نیز فراخوانده شدند.

 *بازگشت ستاره خبرساز تراکتور به تیم ملی 

سعید آقایی با اینکه در اردوهای تیم ملی برای چند بازی اول مقدماتی جام جهانی حضور داشت اما مصدومیت طولانی مدتی که برایش پیش آمد، او را از جمع شاگردان کی روش دور کرد. با این حال آقایی در بازگشت به میادین توانست بازی های خوبی برای تراکتورسازی انجام دهد و بار دیگر توانایی هایش را به کادرفنی تیم ملی ثابت کند.  

آقایی که این روزها خبرهای زیادی درباره جدایی اش از تراکتور و پیوستنش به تیم های دیگر شنیده می شود، حالا در لیست جدید تیم ملی نیز قرار گرفته تا روحیه اش قبل از فینال حذفی بالا برود.

*تبریز دومین جام تاریخ را می خواهد/ فینال تراکتور- نفت؛ اینبار سپاهانی در کار نیست

 بهمن 92 تا ابد در ذهن هواداران پرشور تراکتورسازی باقی می ماند؛ روزی که تونی اولیویرا و شاگردان پرغرورش تاریخ سازی کردند و نخستین جام را برای تراکتورسازی به ارمغان آوردند. جام حذفی آن سال برای تراکتور اهمیت بسیار ویژه ای داشت؛ تیمی که چند سالی بیشتر نیست به لیگ برتر برگشته اما با پتانسیل بالا خود را میان مدعیان مطرح کرده و بعد از کسب نخستین جام همواره مدعی قهرمانی های بعدی بوده است. 

حالا حدود 3.5 سال از کسب اولین جام تاریخ تراکتورسازی در فوتبال ایران می گذرد و سرخپوشان دیار ستارخان برای کسب دومین جام و باز هم جام حذفی تلاش می کنند. تراکتورسازی فردا مقابل نفت با هدف کسب جام قهرمانی به میدان می رود و هوادارانش نیز بسیار به این مهم امیدوارند. 

بازی تراکتورسازی و نفت در فینال جام حذفی تداعی گر اتفاقات روز پایانی لیگ چهاردهم است؛ 23 اردیبهشت 94 در روزی که تبریز مهیای برپایی جشن قهرمانی لیگ برتر بود تراکتور مقابل نفت قرار گرفت؛ آن روز اما انگار همه چیز دست به دست هم داده بود تا تراکتورسازی قهرمان نشود. اگرچه هواداران جشن قهرمانی گرفتند(!) اما جام را کیلومترها دورتر در اصفهان سپاهان بالای سر برد. آن هم در حالی که تراکتورسازی و نفت تهران مدعیان اصلی قهرمانی بودند اما تساوی 3 بر 3 که البته با اشتباهات داور بازی رقم خورد، جام را به سپاهانی ها تقدیم کرد. 

حالا تاریخ بعد از دو سال تکرار شده و تراکتور در یک فینال دیگر مقابل نفت تهران قرار می گیرد. با این تفاوت که این فینال در حذفی است و البته ورزشگاه یادگار تبریز میزبانش نیست. از همه مهم تر اینکه رقیب سومی به نام سپاهان وجود ندارد تا جام را از تراکتور ونفت برباید. حالا همه چیز در 90 یا 120 دقیقه فردا مشخص می شود و تراکتور می داند همه چیز دست خودش است. برد در بازی فینال حذفی دومین جام تاریخ تراکتورسازی را در فوتبال ایران به ارمغان می آورد و اینبار با امیر قلعه نویی این مهم حاصل می شود. 

*انتظار تراکتوری‌ها برای آشتی با مدیرعامل

اتفاقاتی که در بازی پایانی تراکتورسازی در لیگ برتر مقابل نفت تهران رخ داد و بازیکنان تیم تبریزی علیه مدیرعامل باشگاه حرف های تندی را بر زبان آوردند، باعث شده تا صحبت هایی درباره ناراحتی بازیکنان و مدیران باشگاه از یکدیگر به گوش می رسد. از این رو اعضای تیم تراکتورسازی بعد از پشت سر گذراندن حاشیه ها به آبادان سفر کردند و آماده دیدار با نفت تهران در فینال حذفی هستند.حالا بازیکنان تراکتورسازی در انتظار حضور مدیرعامل خود در محل استقرارشان برای صحبت با او هستند. 

در این باره روز گذشته فرزاد حاتمی، مهاجم تراکتورسازی در مصاحبه ای از آجورلو خواست به خاطر هواداران به آبادان سفر کند و به اردوی تیم برود تا با بازیکنان صحبت کرده و قبل از فینال حذفی به آنها روحیه بدهد. 

حالا اکثر بازیکنان تراکتور در انتظار حضور آجورلو در اردوی خود هستند اما مشخص نیست این سفر برای مدیرعامل اتفاق می افتد یا خیر. آجورلو هنوز هیچ اعلامی درباره خواسته بازیکنان نداشته و مشخص نیست حاضر می شود قبل از فینال به خوزستان سفر کند یا اینکه همچنان به سکوت خود ادامه خواهد داد. 

 *فینال حذفی در گرمای وحشتناک خرمشهر 

دیدار فینال جام حذفی فوتبال ایران فرداشب در خرمشهر میان دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران برگزار می شود. با وجود مشکلاتی که در بحث زمین چمن ورزشگاه خرمشهر وجود داشت اما سازمان لیگ اصرار به برگزاری این مسابقه در شهر مذکور کرد و تصمیم نهایی اش را گرفت. 

مشکلی که فردا اعضای دو تیم تراکتورسازی و نفت با آن مواجه خواهند بود، گرمای وحشتناک هوای خرمشهر است. بر اساس اعلام هواشناسی دمای هوا خرمشهر در روز پنجشنبه به 44 درجه سانتی گراد می رسد. اگرچه بازی دو تیم ساعت 20:30 برگزار می شود و هوا در این ساعت خنک تر شده اما بازهم گرمای هوا مهم ترین مشکلی است که دو تیم با آن دست و پنجه نرم خواهند کرد. با توجه به آب و هوای سردسیری شهر تبریز به نظر می رسد گرمای هوا بیشتر روی بازی تراکتورسازی اثرگذار باشد.

 *قلعه نویی به تبریز برمی گردد؟

روز پنجشنبه با برگزاری فینال جام حذفی کار بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال تراکتورسازی در فصل 96-95 تمام خواهد شد و مسئولان باشگاه باید در پی تعیین تکلیف آنها برای فصل آینده باشند.

به جز ادینیو که منزل خود را در تبریز تحویل داده و بلیت برگشت به کشورش را نیز گرفته است گفته می شود شخص دیگری نیز با تحویل اتاق خود در هتل پارس تبریز شائبه هایی را به وجودآورده است.

امیر قلعه نویی که این روزها آثار ناراحتی از مسئولان باشگاه در صحبت ها و حتی سکوت او مشخص است شاید پس از بازگشت از خرمشهر به تبریز بر نگردد. شایعه تحویل اتاق او در هتل پارس تبریز به گوش می رسد و از تیم هایی مانند ذوب آهن و پیکان به عنوان مقصد بعدی این مربی پر افتخار یاد می شود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه