همراه ما باشید

رحیم زهیوی اکنون به عنوان شاه‌مهره‌ی نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران محسوب می‌شود و اعلام می‌کند به زودی از بین استقلال و پرسپولیس، تیم آینده‌اش را انتخاب خواهد کرد.

زهیوی: آبی و قرمز را پرو کرده‌ام، به زودی انتخاب می‌کنم

زهیوی: آبی و قرمز را پرو کرده‌ام، به زودی انتخاب می‌کنم

پیروزی نیوز - زهیوی: آبی و قرمز را پرو کرده‌ام، به زودی انتخاب می‌کنم

به گزارش سایت پیروزی دیلی، رحیم زهیوی که ستاره فصل قبل فوتبال ایران محسوب می‌شد، بعد از قهرمانی به همراه استقلال خوزستان، هواخواهان خاص خودش را داشت و بعد از نیم فصل ادامه حضور در ترکیب آبی‌پوشان خوزستانی، به پیشنهاد الشحانیه پاسخ مثبت داد. این درحالی بود که در همان مقطع گفته می‌شود او راهی استقلال یا پرسپولیس خواهد شد و مذاکراتی نیز با این تیم‌ها داشت. با این حال با جدایی از اردوی تیم ملی راهی دوحه شد و با الشحانیه قرارداد بست. حضور در قطر و لیگ ستارگان هرچند با موفقیت و گلزنی برای او همراه شد با این حال مصدومیت ناخواسته او را از هدفش دور کرد و اکنون بار دیگر به ایران بازگشته تا انتخاب بعدی‌اش این بار از بین استقلال و پرسپولیس باشد. گفتگو با رحیم زهیوی در خصوص تصمیمات و شرایط‌ش را در ادامه می‌خوانید.

الشحانیه به زور می‌خواست بازی کنم 

 روزهای سختی در قطر پشت سر گذاشتم که بیشتر آن از نظر عاطفی بود. من خیلی به خانواده و دوستانم و خصوصا ایران وابسته هستم و این مساله کارم را برای حضور در قطر سخت کرده بود. از همان روز اول این شرایط برایم به وجود آمد و بعد از آن نیز با توجه به مصدومیت شرایط سخت تر شد. وقتی مصدوم شدم دکترها اعلام کردند باید یک ماه و نیم استراحت کنم اما مسوولان الشحانیه با توجه به شرایط تیم اصرار داشتند که خیلی زود بازی کنم. بعد از دو هفته به زور آنها بازی کردم و شرایط خیلی بدی بود. با این حال از خودم مسلما راضی هستم و توانستم در 205 دقیقه‌ای که برای این تیم بازی کردم 3 گل و 3 پاس گل به جا بگذارم. 

 قراردادم را فسخ کردم

پول خوبی با توجه به قرارداد یک سال و نیمه‌ام الشحانیه به من پرداخت می‌کرد و همین مساله باعث شد تا آنها اصرار به بازی کردنم داشته باشند. اما همانطور که گفتم مصدومیت سختی را پشت سر گذاشتم و در نهایت امسال تصمیم گرفتم قراردادم را فسخ کنم و درباره آینده‌ام به زودی تصمیم خواهم گرفت. 

 دوری از ایران برایم سخت است 

 2 پیشنهاد خوب از لیگ قطر دارم و البته باید از نظر مالی به گونه‌ای باشد که بتوانم شرایط سخت دوری از خانواده و ایران را تحمل کنم و به قولی اینجا را ول کنم و بروم قطر. طی یکی دو هفته آینده مشخص خواهد شد که به کجا خواهم رفت. راستش را بخواهید از تمام تیم‌های ایرانی پیشنهاد دارم و آنها با آقای طیبی به عنوان مدیربرنامه‌هایم در حال گفتگو هستند. با این حال همانطور که گفتم برای اینکه هدفم در فصل آینده را مشخص کنم به دو هفته فرصت نیاز دارم تا به جمع بندی در این خصوص برسم.

 جای مهرداد پولادی در تیم ملی خالی است 

مهرداد پولادی بازیکن باشخصیت و فوق العاده‌ای است و مطمئنا جایش در تیم ملی خالی است. در آنجا او و علی جوکار که بازیکن شیرازی الشحانیه بود کمک زیادی به من کردند. مهرداد اما شخصیت فوق العاده‌ای دارد و برایش فرق نمی‌کند در ایران باشد یا پیراهن تیم دیگری را برتن کند و با غیرت و کیفیت فنی بالا تلاش می‌کند و جایش واقعا خالی است و امیدوارم مشکل او نیز برطرف شود و بتواند توانایی خود را برای ایران به کار ببرد. 

 پیشنهادات خوبی از اروپا دارم 

 پیشنهادات خارجی نیز دارم که مربوط به لیگ قطر، چین، هلند و یونان می‌شود. با این حال همانطور که گفتم اولویت اول من حضور در فوتبال ایران است و اصلا نمی‌توانم دوری از خانواده را تحمل کنم. قطر با توجه به اینکه نزدیک ایران است و همزبان هستیم شرایط بهتری داشت اما اگر از نظر مالی شرایط متفاوتی برایم نسبت به پیشنهادات داخلی نداشته باشد نخواهم رفت.

 ماجرای منتفی شدن قرارداد با استقلال

 آقای منصوریان به من لطف داشتند و هیچ وقت زحمات ایشان را فراموش نمی‌کنم. در نیم فصل قرار بود به استقلال بروم که مشکلی پیش آمد و این انتقال شکل نگرفت. چیزهایی اتفاق افتاد که تصمیم گرفتم به پیشنهاد قطری جواب مثبت بدهم. اکنون نیز هیچ چیزی مشخص نیست و در ایران اگر قرار به بازی باشد به زودی تصمیمم را اعلام خواهم کرد و مذاکره می‌کنم. سال بعد هم یا استقلال قهرمان است یا پرسپولیس لیگ امسال را دنبال می‌کردم. خودم در نیم فصل بازیکنی تاثیرگذار در لیگ بودم و آمار گل زده و پاس گل خوبی داشتم. اما همان موقع هم گفتم که پرسپولیس با توجه به پتانسیلی که در اختیار دارد می‌تواند 4-5 هفته زودتر قهرمانی را از آن خود کند. مطمئن باشید در فصل آینده نیز شرایط اینگونه خواهد بود و استقلال و پرسپولیس با فاصله زیاد نسبت به دیگر رقبا برای قهرمانی خواهند جنگید و همین مساله باعث شده تا تصمیم به حضور در یکی از این دو تیم داشته باشم. هر دو از نظر بازیکن، مربی و کیفیت شرایط خوبی دارند و این مساله باعث خواهد شد تا قهرمان فصل آینده را نیز آنها تعیین کنند. 

 هدفم بازگشت به لیست تیم ملی است 

 به هرحال اکنون به تیم ملی دعوت نشده‌ام و این تصمیم کادرفنی و آقای کی‌روش است. من مصدومیتی ندارم و کاملا آماده هستم و پیش از این نیز از سوی آقای کی‌‎روش دعوت شده بودم. با این حال انگیزه بالایی دارم که بتوانم در مرحله بعدی اعلام لیست تیم ملی جایی در بین ملی‌پوشان داشته باشم و تمام تلاشم را برای رسیدن به این هدف خواهم کرد. 

 هیچ وقت درباره اشکان و سردار حرف نزدم

 من هیچ وقت نگفتم بهتر از سردار و اشکان و رضا قوچان نژاد هستم. وقتی به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شدم آن سایت قرار مصاحبه‌ای را ترتیب داد و به منزلم آمدند. در خصوص اینکه چرا در تیم ملی بازی نمی‌کنم پرسیدند که من گفتم این بازیکنان که هم‌پستی من محسوب می‌شوند در اروپا حضور دارند و شرایط بهتری از نظر حرفه‌ای اکنون دارند و درخشش خوبی نیز داشته‌اند و طبیعی است که کار سختی پیش‌رو داشته باشم. آنها حرفم را تحریف کردند و اشتباه نوشتند. من نگفتم بهتر از آنها هستم و هیچ وقت این را نمی‌گویم. 

 هر دو رنگ آبی و قرمز را امتحان کرده‌ام، باید ببینم چه می‌شود 

 من با پیراهن آبی استقلال خوزستان بازی ‌کرده‌ام، با پیراهن قرمز الشحانیه هم به میدان رفته‌ام. اینکه رنگ کدام پیراهن بیشتر به من می‌آید را نمی‌دانم و زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. من هیچ وقت نمی‌گویم و نگفته‌ام که علاقه به کدام تیم دارم و استقلال و پرسپولیس هر دو محبوب هستند. باید ببینیم چه می‌شود و رحیم زهیوی همیشه منتظر رحمت خداست و هر چه او بخواهد می‌شود. انتخاب بعدی‌اش از روی قلبش خواهد بود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه