همراه ما باشید

امیرعابدینی که منتقد تیم مدیریتی پرسپولیس به نظر می آمد از عملکرد علی اکبر طاهری دفاع می کند.

عابدینی: پرسپولیس دوره من نخبه تر بود/کار طاهری و برانکو عالی بوده است

عابدینی: پرسپولیس دوره من نخبه تر بود/کار طاهری و برانکو عالی بوده است

پیروزی نیوز - عابدینی: پرسپولیس دوره من نخبه تر بود/کار طاهری و برانکو عالی بوده استبه گزارش سایت پیروزی دیلی، رییس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره موفقیت پرسپولیس فعلی و مقایسه آن با دوره مدیریت خودش حرف می زند: 

 * نظرتان درباره تیم کنونی پرسپولیس چیست؟ 

تیم فعلی، یکی از بهترین و جذاب‌ترین تیم‌هاست؛ تیمی یکدست و دوست‌داشتنی با مدیری کاربلد و بازیکنانی قدرتمند و البته سرمربی بادانشی، به‌نام برانکو ایوانکوویچ.  

*از دیدگاه من، ایده استفاده از سرمربی پیشین تیم ملی در باشگاه پرسپولیس، ایده جالبی بود که از شما تقلید کردند. چطور فکر می کنید؟

 بله، خیلی هم خوب بود. با آن فرمول، استانکو پوکله‌پوویچ آمد و آن تیم پرسپولیس، قهرمان شد و حالا هم برانکو ایوانکوویچ، قهرمانی استانکو را تکرار کرد.

 * این تیم چقدر شبیه تیم دوره شماست؟

 ما بازیکنان نخبه ای داشتیم که تعداد زیادی از آنها به اروپا رفتند و بهترین های تاریخ ایران شدند. در این تیم آن پتانسیل استعدادی وجود ندارد اما این بازیکنان هم فوق العاده اند. 

 * مثال می زنید؟

 مثلا عابدزاده و بیرانوند یا علی دایی و طارمی. حتی کریم باقری و کمال کامیابی نیا. این ها هنوز با هم قابل مقایسه نیستند اما شاید در آینده بشود با هم قیاس شان کرد. 

 *در فوتبال ما، اگر مدیر هرقدر هم خوب باشد؛ ولی نتیجه نگیرد، مدیریتش را موفق نمی‌دانند. با این فرمول، اگر پرسپولیس قهرمان نمی‌شد، کار طاهری موفق جلوه نمی‌کرد؟ 

حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت پرسپولیس نیز، در راستای سیستم مدیریتی باشگاه بوده است و سیستم مدیریتی، از کادرفنی جدا نیست.

 * در دوران حضور شما، پرسپولیس پنج بار در لیگ و یک بار در جام حذفی قهرمان شود. اگر در آن سال، یعنی سال ۱۳۷۶، از لیگ کنار نمی‌کشیدید و آن دو بار، از حضور در نیمه‌نهایی جام حذفی انصراف نمی‌دادید، به‌نظرتان قهرمان نمی‌شدید؟ 

در آن سال‌ها، تیم ما عالی بود و عنوان قهرمانی را با اختلاف شش، پنج، سیزده و هفت امتیاز به‌دست آورد. با این‌حال، واقعاً نمی‌دانم که اگر از دو دوره جام حذفی کنار نمی‌کشیدیم، قهرمان می‌شدیم یا خیر!

 *از زمانی‌که وظیفه رسیدگی به اقتصادی و درآمدزایی فدراسیون را برعهده گرفته‌اید، روابط ارگان‌های مرتبط و حامیان مالی چگونه بوده است؟

 از کنش ‌و واکنش‌های همکاران این بخش خوشحالم. البته من دیر به این سیستم اضافه شدم؛ اما در مدت حضورم، می‌دانم که این گروه با تمام توان فعالیت می‌کند. خوشبختانه از زمان آغاز فعالیت سامانه 9090 در قالب باشگاه هواداران فوتبال ملی، بسیاری از دغدغه‌های فوتبال ملی که متأثر از تأمین مالی بود، رفع گردیده و در واقع این سامانه به پل ارتباطی هواداران و تیم‌های ملی بدل شده است. درپی این تلاش همه‌جانبه و مشترک مردم و فدراسیون، نتایج درخور توجهی در همه رده‌ها، از تیم‌های پایه گرفته تا فوتسال و ساحلی و تیم بزرگسالان، کسب شده و امروز جایگاه فوتبال ایران در قاره کهن رفیع و قابل ستایش است. به‌یقین فوتبال ملی ما شایستگی این موقعیت را دارد .

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه