همراه ما باشید

 باشگاه تراکتورسازی به دلیل بی‌توجهی به نامه فیفا دیگر حق اعتراض به دادگاه عالی ورزش هم ندارد.  

تراکتور در خطر سقوط به دسته پایین تر/محکومیت تراکتور در 6 پرونده

تراکتور در خطر سقوط به دسته پایین تر/محکومیت تراکتور در 6 پرونده

پیروزی نیوز - تراکتور در خطر سقوط به دسته پایین تر/محکومیت تراکتور در 6 پرونده


 به گزارش پیروزی دیلی؛ باشگاه تراکتورسازی به دلیل بی‌توجهی به پرونده‌های شکایتی خود با جریمه‌ای سنگین از سوی فیفا مواجه شد و چه بسا اگر مسئولان این باشگاه دیر اقدام کنند، تیم‌شان با محرومیت‌هایی به مراتب سنگین‌تر از جمله کسر امتیاز و سقوط به یک دسته پایین‌تر مواجه شود. هواداران تراکتور‌سازی در روز‌هایی که منتظر رویارویی تیم محبوب‌شان با پرسپولیس هستند، بدترین خبر ممکن را شنیدند و جالب اینکه مسئولان این باشگاه تبریزی هنوز کوچکترین اظهارنظری درباره اتفاق رخ داده نداشته‌اند.

یکی از کارگزاران رسمی فیفا که در جریان کامل پرونده‌های شکایتی باشگاه تراکتورسازی قرار دارد به نکاتی در مورد این پرونده‌ها اشاره کرد که هر یک جای بحث دارد.
وی در این باره گفت: اولیویرا، فلاویو لوپز، ژائو ویلا و آنسلمو از پرتغال، رایان رمزی از استرالیا و حمزه یونس از تونس هر یک مبالغ هنگفتی را که شاید جمع آنها به رقم دو میلیون دلار برسد از باشگاه تراکتورسازی طلبکار هستند. این باشگاه طبق حکم فیفا محکوم به پرداخت همه این مبالغ است. از آنجا که باشگاه تراکتورسازی در مورد رأی فیفا در مورد این پرونده‌ها در زمان مقرر به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت نکرده است، با این شرایط دیگر نمی‌تواند این کار را انجام دهد و باید ظرف یک ماه آینده بدهی خود به این شاکیان را بدهد، در غیر این‌صورت با جریمه‌ کسر امتیاز و حتی سقوط به یک دسته پایین‌تر محکومیت‌هایی است که با آن مواجه خواهد شد.

این کارگزار رسمی فیفا همچنین خاطرنشان کرد: باشگاه تراکتورسازی بر اساس حکم فیفا از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی فیفا که مربوط به زمستان جاری و تابستان سال ۲۰۱۷ می‌شود، محروم است. این محرومیت بدین معناست که باشگاه تبریزی نه تنها حق جذب بازیکن خارجی و داخلی ندارد، بلکه در صورتی که قرارداد هر یک از بازیکنان فعلی‌اش به پایان برسد، نمی‌تواند قرارداد جدیدی با آنها امضا کند و در حقیقت باید از تیم‌های پایه خود بازیکن جایگزین کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امید عالیشاه، احمد نوراللهی و هاشم بیک‌زاده این اجازه را دارند که در دیدارهای آینده تراکتورسازی این تیم را همراهی کنند یا نه؟ تصریح کرد: طبق رأی فیفا که به نظر می‌آید پیش از آغاز فصل نقل‌وانتقالات زمستانی قابل اجرا بوده، باشگاه تبریزی اجازه جذب این نفرات را نداشته و مشخص نیست فدراسیون فوتبال چگونه به باشگاه تبریزی اجازه جذب بازیکنان نام برده را دارد. به هر حال در این مورد باید منتظر واکنش فدراسیون فوتبال ماند، ضمن اینکه حریفان تراکتورسازی در نیم فصل دوم می‌توانند به طور جدی پیگیر این مسئله باشند، چراکه آنها این حق را دارند بابت استفاده غیرقانونی تراکتورسازی از بازیکنان جدیدش در نیم فصل دوم به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کنند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه