همراه ما باشید

تراکتوری‌ها بنا بر اعلام برخی منابع خبری با چهار باشگاهی که دور برگشت با آنها بازی کرده‌اند وارد مذاکره شده‌اند تا...

یادداشت سردبیر؛ "قربون خدا برم:"؛ دست‌های پشت پرده از آستین فیفا بیرون آمد!

یادداشت سردبیر؛ "قربون خدا برم:"؛ دست‌های پشت پرده از آستین فیفا بیرون آمد!

پیروزی نیوز - یادداشت سردبیر؛ "قربون خدا برم:"؛ دست‌های پشت پرده از آستین فیفا بیرون آمد!

تراکتوری‌ها بنا بر اعلام برخی منابع خبری با چهار باشگاهی که دور برگشت با آنها بازی کرده‌اند وارد مذاکره شده‌اند تا از آنها شکایت نکنند . در این ماجرا بحث تضییع حقوق این باشگاه‌ها مدنظر نیست بلکه تمرد از دستور فیفا مطرح است. هر کسی در هر موقعیتی ممکن است فیفا را از این تخلف خبردار سازد و این امر فقط شامل آن چهار باشگاه نیست.

از سویی دیگر استدلال تراکتوری‌ها این است که فدراسیون‌نشین‌ها حکم فیفا را به ما تحویل ندادند و بازی کردن نوراللهی، عالیشاه و بیگ‌زاده اگر غیرقانونی هم بوده باشد چون ما از محرومیت نقل و انتقالاتی آگاه نبوده‌ایم لاجرم مقصر نیستیم و این قدراسیون بوده که قرارداد این سه نفر را ثبت و کارت بازی‌شان را صادر کرده. در این باره باید گفت:

باشگاه تراکتور طبق مصاحبه‌های منتشره از اخطار فیفا آگاه بوده و چه بسا از این محرومیت هم به نوعی باخبر بوده باشد. با این وجود اگر آنها عدم آگاهی از حکم فیفا را ملاک دانسته و بخواهند توپ را به زمین فدراسیون فوتبال بیندازند در اصل ماجرا تفاوتی ایجاد نشده است.

حقیقت این است که بازی کردن این سه نفر غیرقانونی بوده و تاوانش هم کسر هشت امتیاز کسب شده با استفاده از این نفرات است. فدراسیون هم در این ماجرا خودش مقصر است و اینکه تراکتور بخواهد توپ بی‌تدبیری‌ها را به زمین فدراسیون بیندازد باعث برائت آنها  نمی‌شود. 

لطفا حال که از هل دادن و محرومیت کیانی و آقایی چشم‌پوشی کردید و در قبال تهمت‌های آجورلو، قلعه‌نوعی، بیگ‌زاده و حاتمی به پرسپولیس و ارکان فوتبال ایران کک کسی هم نگزید در قبال این تخلف آشکار حق ندارید چشم‌های خواب‌آلوده‌تان را بسته نگه دارید.یادتان هم باشد که چگونه و با چه ترفندهایی کار به جایی رسید که دو بازیکن جوان تحت تاثیر فشارها و پیغام و پسغام ها برخلاف میل باطنی اقدام به ترک تحصیل و دریافت برگه اعزام به خدمت کردند تا از مزایایی چون کسر خدمت و دیگر مزایا بهره مند باشند.حالا اما عاقبت تقویت اینگونه و تضعیف رقیب به دردسری تبدیل شده که خروجی اش می تواند کسر هشت امتیاز بخاطر استفاده از همین دو نفر باشد

ما با این تبعیض‌ها و تفاوت در احکام و این بی‌تدبیری‌ها  یاد ماجرای عماد رضا می‌افتیم که به همه ثابت شد قراردادش با سپاهان غیرقانونی بوده اما از دادن جام به پرسپولیس طفره رفتند. درست مثل ماجرای بیش از ده بازیکن فولاد که با کمک یک مدیر این باشگاه کارت پایان خدمت مساله‌دار گرفتند اما در این ماجرا نیز هیچ حکم و محرومیتی برای آن مدیر و آن باشگاه صادر نشد.از این دست اجحاف ها در حق پرسپولیس و الطاف خاص به رقبایش را تا دلتان بخواهد شاهد بوده ایم.نوشتن و ذکر همه انها می شود مثنوی هفتاد من کاغذ؛حوصله می خواهد و یاداوری اش صبر ایوب

این بار اما به قول قدیمی‌ترها؛ این تو بمیری از اون تو بمیری‌ها نیست.اقایانی که بعد از فاصله گرفتن از پرسپولیس در کورس قهرمانی با آن پیشینه پراز حرف و حدیث امدند و  دست‌های پشت‌پرده را علم کردند حالا می‌توانند ببیند که چگونه دست‌های پشت‌پرده از آستین فیفا بیرون آمد.
به قول یکی از اساتید رسانه‌ای؛ "قربون خدا برم"

حسین قدوسی - سردبیر پیروزی

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه