همراه ما باشید

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: برانکو ایوانکوویچ باید به مانند رامین رضاییان، مهاجم تیمش را هم کنار بگذارد.

فنونی‌زاده: آقای طارمی! از درخشان و پیوس بزرگ‌تری؟

فنونی‌زاده: آقای طارمی! از درخشان و پیوس بزرگ‌تری؟

پیروزی نیوز - فنونی‌زاده: آقای طارمی! از درخشان و پیوس بزرگ‌تری؟

به گزازش پیروزی‌دیلی، مرتضی فنونی‌زاده درباره تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل الریان قطر اظهار داشت: تا دقیقه 30، بازیکنان ما در جای دیگری بازی می‌کردند. الریان در این زمان صاحب دو، سه موقعیت شد و بازیکنان هم اصلا تمرکز نداشتند. از این دقایق به بعد، پرسپولیس واقعی را دیدیم و صاحب پنالتی شدیم که متأسفانه از دست رفت.


وی با اشاره به پنالتی چیپ طارمی که از دست رفت، افزود: پیمان یوسفی گزارشگر بازی حرف درستی زد. ما از زدن ضربات چیب ضربه خورده‌ایم که نمونه‌اش پنالتی چیپی یحیی گل‌محمدی در جام ملت‌های 2004 بود. تیم باید با 4 گل از حریف جلو باشد تا بازیکن بخواهد چیپ بزند. اگر پنالتی گل می‌شد، پرسپولیس بازی را می‌برد. با برتری الهلال برابر الوحده، کار برابر نماینده عربستان سخت و شرایط بغرنج شد.


پیشکسوت تیم پرسپولیس تصریح کرد: الریان با دفاعی جمعی قصد استفاده از ضد حملات را داشت که موفق عمل کرد. شانس آوردیم حریف از موقعیت‌هایش استفاده نکرد، چرا که از دقیقه 85 تا 93 باید 3 گل می‌خوردیم. برانکو باید بین دو نیمه به بازیکنان توضیح می‌داد که برای حمله همه جلو نروند. یک‌ بار محمدحسن انصاری‌فرد انتقاد کرد و گفت عیار دفاع پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مشخص می‌شود. آن زمان به حرف‌های او خرده گرفتند، اما به عینه دیدیم که چنین اتفاقی افتاد. سیدجلال به تنهایی در خط دفاع کاری نمی‌تواند بکند. محمد انصاری بازیکن خوبی است، اما در قلب خط دفاعی این کاره نیست.


فنونی‌زاده ادامه داد: برانکو در زمینه بخشش رامین رضاییان زیر بار نرفت. با وجود اینکه علی پروین وساطت کرد، برانکو حاضر به بخشش رامین نشد. زمانی که پروین به باشگاه پرسپولیس آمد، خودم آنجا حضور داشتم و به او گفتم مسئله رامین چه شد که او پاسخ داد حل می‌شود. پس از چند دقیقه متوجه شدم که رضاییان باید از پرسپولیس جدا شود. برانکو گفته بود مقابل علی پروین خبردار می‌ایستد، اما حاضر نشد به خاطر او رضاییان را ببخشد.حرف‌های سرمربی پرسپولیس بیشتر برای رسانه‌هاست. پروین نه تنها برای پرسپولیسی‌ها، بلکه برای بازیکنان استقلال که مرتکب اشتباه می‌شوند، واسطه می‌شود. رضاییان، مارادونا نیست که بخواهم از او حمایت کنم، اما برانکو خارجی است و ضرر استفاده نکردن از رضاییان را هواداری می‌بیند که در سرما و گرما از تیمش حمایت می‌کند. در بازی با الریان حضور رامین می‌توانست خیلی به پرسپولیس کمک کند.


وی در خصوص رفتار طارمی در واکنش به انتقادات هواداران پرسپولیس که علامت «هیس» را نشان داد، گفت: طارمی در بازی با پیکان هم این کار را با محمدصادق بارانی انجام داد. کمیته انضباطی و فنی باشگاه فقط پول مفت می‌گیرند و واکنشی به رفتار طارمی نشان نمی‌دهند. به نظرم، باشگاه باید طارمی را صدا کرده و از او بخواهد که چرا چنین حرکتی انجام داد است. بارانی نباید آن رفتار را انجام می‌داد، اما باید به او هم حق داد. در همین بازی‌های پیشکسوتان وقتی کسی از من رد شود، او را می‌زنم، چون هنوز تعصب قدیم را دارم. بارانی هم به خاطر اینکه طارمی این کار را با او انجام داد، عصبانی شد. 


پیشکسوت تیم پرسپولیس با انتقاد از رفتار طارمی خاطرنشان کرد: هوادار حق دارد ناراحت باشد و اگر مهاجم پرسپولیس چنین کاری کرده است، حرکتش زننده بوده و باشگاه باید از او توضیح بخواهد. آقای طارمی، شما از حمید درخشان و فرشاد پیوس بزرگ‌تری؟ پیوس با وجود اینکه گل‌های زیادی می‌زد، در یک بازی دو سه موقعیت گل نمی‌کرد، صدای تماشاگران در می‌آمد. پیوس هیچ واکنشی نشان نمی‌داد و معتقد بود مردم او را «پیوس» کرده‌اند. هوادار همان‌طور که بازیکنی را بالا می‌آورد، شبانه هم او را می‌کوبد. طارمی هم باید بدون اینکه واکنشی نشان می‌داد، به سمت رختکن می‌رفت. پرسپولیس که قهرمان شده، لطف کرده و با طارمی برخورد کنند. مگر برانکو رضاییان را اخراج نکرد؟ طارمی هم باید اخراج شود و او را کنار بگذارند.


فنونی‌زاده افزود: مگر پرسپولیس تیم محلی است که موقع زدن ضربات کاشته و پنالتی 10 نفر سر زدن ضربه با هم چانه می‌زنند؟ وقتی کرنر می‌شود مشخص است که سمت چپ و راست را محسن مسلمان و سروش رفیعی می‌زنند، اما برای ضربات کاشته و پنالتی 10 نفر با هم به سمت توپ می‌روند، طوری شده که ذخیره‌ها هم دوست دارند سمت توپ بروند. کادر فنی مگر پول مفت می‌گیرد؟ آنها باید از قبل مشخص کنند چه کسی ضربات را بزند.


وی خاطرنشان کرد: نمی‌دانم برانکو کاربلد است یا نه، اما بازیکنان برای نتایج تیم زحمت می‌کشند. اگر پرسپولیس از گروه خودش بالا نیاید، این بازیکنان و هواداران هستند که ضربه می‌خورند. برانکو پولش را گرفته و می‌رود و ضررش برای پرسپولیس است. برانکو منتظر است تیم 4 بر صفر جلو بیفتد تا از بازیکنان جوان استفاده کند. ما نیمکت بدی نداریم و می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. نتایج پرسپولیس را ببینید، بیشتر بازی‌ها یک بر صفر تمام شده و بدتر از تیم ملی کی‌روش شده است! مگر سروش رفیعی بد بازی می‌کرد که دقیقه 85 تعویض شد؟ باور کنید وقتی سروش تعویض شد، سرمربی الریان پیش خودش گفته که عجب تعویضی انجام دادند. حرف بزنیم می‌گویند از روی غرض ورزی حرف زده است، اما چرا نیم فصل دوم بازیکنان خوبی جذب نکردند؟


پیشکسوت تیم پرسپولیس با انتقاد از جذب بازیکنان اوکراینی گفت: چون تیم نتیجه گرفته و قهرمان شده است، هوادار صدایش در نمی‌آید، وگرنه چند میلیارد تومان به اوکراینی‌هایی دادند که نباید جذب می‌شدند. این‌ها را ترکاشوند معاون باشگاه آورد، برانکو هم پسندید و طاهری هم امضاء کرد. پرسپولیس باید راحت از گروه خودش در آسیا صعود می‌کرد، اما وضعیت بد شده است. با این حال امیدوارم باز هم با حمایت هواداران پرسپولیس صعود کند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه