همراه ما باشید

این روزها برای این تیم از آسمان و زمین می بارد و در جدیدترین بدبیاری، استقلال به خاطر بازی پرسپولیس-تراکتورسازی جریمه خواهد شد.

استقلال به خاطر بازی پرسپولیس و تراکتورسازی جریمه می‌شود!

استقلال به خاطر بازی پرسپولیس و تراکتورسازی جریمه می‌شود!

پیروزی نیوز - استقلال به خاطر بازی پرسپولیس و تراکتورسازی جریمه می‌شود!


به گزارش پیروزی‌دیلی، با توجه به اینکه برنامه بازیهای لیگ دچار تغییراتی شد تا برنامه بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به روز ۱۷ بهمن موکول شود، با سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت‌وگو کردیم.
او با اطمینان گفت استقلال جریمه نمی‌شود: تغییر برنامه لیگ به خاطر برگزاری دربی و تعداد روزهای استراحت تیم های استقلال و پرسپولیس اتفاق افتاد. طوری برنامه‌ریزی کردیم که تعداد استراحت دو تیم زمان نزدیکی به هم داشته باشد. در واقع پرسپولیس اگر روز یکشنبه بازی کند، روز دوشنبه به روزهای استراحتش اضافه می‌شود و البته استقلال هم روز سه شنبه بازی می‌کند. در واقع تا دربی یک روز کمتر از پرسپولیس استراحت می‌کند و این تنها کاری بود که برای نزدیک کردن تعداد روزهای استراحت دو تیم تا بازی حساس دربی می شد انجام داد. حتی خود ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا می دانند که دربی استقلال و پرسپولیس چقدر مهم است. ما در این باره به آنها توضیح می‌دهیم.
از فتاحی می‌پرسیم آیا نباید بخش بین الملل سازمان لیگ که رئیس جدیدش محمدرضا کسرایی است، این برنامه را چک می کرد تا این تخلف اتفاق نیفتد و حداقل به کمیته مسابقات خبر می‌داد تا طبق قوانین، احتمال جریمه استقلال وجود نداشته باشد.
او می‌گوید: ما برنامه ریزی کرده بودیم و البته می توانستیم بازی را روز شنبه هم برگزار کنیم اما آن وقت تعداد روزهای استراحت پرسپولیس بیشتر می شد. با توجه به اینکه بازی پرسپولیس و تراکتورسازی ساعت ۱۵ برگزار می شود و بازی استقلال و السد ساعت ۱۹ ، ما بیشتر از ۴۸ ساعت اختلاف تا بازی پلی آف هم بازی را برگزار کرده ایم و از نظر ساعتی قوانین رعایت شده است.
فتاحی در پاسخ به اینکه قوانین می‌گویند نباید در روزهای یکشنبه و دوشنبه بازی در ورزشگاه آزادی برگزار شود گفت: اصرار مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این کار، به دلیل نصب تبلیغات دور زمین و اسپانسرهای کنفدراسیون فوتبال آسیاست که قرار شده ما پس از پایان بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به سرعت تبلیغات AFC را جایگزین تبلیغات محیطی لیگ برتر کنیم.

افتاحی ادامه داد: من نمی دانم این ارقام را از کجا درآورده‌اند که استقلال ۱۰ هزار دلار جریمه می شود؟ بگذارید ناظران بیایند آن وقت اگر گزارشی علیه استقلال رد شد، گمانه‌زنی کنند. اتفاقا خوب است که بیایند و امنیت ورزشگاه آزادی را در حین برگزاری بازی پرسپولیس و تراکتورسازی ببینند. ظاهرا بازی استقلال و السد ناظر امنیتی هم دارد و او هم می‌تواند بازی را ببیند و امنیت را احساس کند. احتمالا تغییر زمان بازی پرسپولیس و تراکتورسازی هم به همین دلیل بوده که به AFC اعلام شود بازی زودتر از ۴۸ ساعت برگزار می‌شود. طبق آیین‌نامه برگزاری مسابقات باید ۴۸ ساعت قبل از روز بازی هیچ بازی در ورزشگاه انجام نشود و یک روز قبل از بازی هم ورزشگاه در اختیار تیم مهمان قرار بگیرد. چند کارشناس حقوقی فوتبال هم جریمه شدن استقلال را تایید کرده‌اند.

استقلالی‌ها هم متوجه نشده‌اند
گاف دیگری در کارنامه بخش بین‌الملل استقلال ثبت شد. بخش بین الملل باشگاه استقلال می‌توانست زمانی که سازمان لیگ زمان بازی پرسپولیس و تراکتورسازی را اعلام کرد، به تغییر زمان اعتراض کند و قوانین AFC را به سازمان لیگ گوش‌زد کند اما این کار را هم نکرد تا استقلال در معرض جریمه ۴۰ میلیون تومانی قرار بگیرد. پس از ماجراهای نقل و انتقالات و محرومیت استقلال از پنجره نقل و انتقالات زمستانی نیم فصل و حتی بازیکنان آزاد، حالا استقلال ممکن است ۱۰ هزار دلار جریمه شود. این روزها در فوتبال باشگاهی ایران آن هم در سطح تیم هایی مثل استقلال و تراکتورسازی اتفاق هایی می افتد که نظام باشگاهداری فوتبال ایران را زیرسوال برده است! البته این اتفاق های عجیب باعث شده تا هواداران استقلال و تراکتورسازی درست مثل هر دو تیم، روزهای سخت و عجیبی پیش رو داشته باشند!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه