همراه ما باشید

بازیکن جوان پرسپولیس امید زیادی به قهرمانی تیمش در لیگ قهرمانی آسیا دارد.

الوان زاده:مثل رئال باید کار لخویا را در خانه خودمان تمام کنیم / قهرمانی آسیا را می‌خواهیم

الوان زاده:مثل رئال باید کار لخویا را در خانه خودمان تمام کنیم / قهرمانی آسیا را می‌خواهیم

پیروزی نیوز - الوان زاده:مثل رئال باید کار لخویا را در خانه خودمان تمام کنیم / قهرمانی آسیا را می‌خواهیم

به گزارش پیروزی دیلی، احسان علوان‌زاده بازیکن جوان پرسپولیس امید زیادی به قهرمانی تیمش در لیگ قهرمانی آسیا دارد و با اعتماد به نفس خاصی در این رابطه صحبت می‌کند. او معتقد است پرسپولیس بازی مهمی در راه رسیدن به قهرمانی آسیا مقابل لخویای قطر در مرحله حذفی بازی‌ها دارد و باید در بازی رفت در تهران کار لخویا را تمام کنند تا در بازی برگشت آنها نتوانند نتیجه بازی رفت را جبران کنند و به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند.


الوحده را در تهران شکست دادید و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا رفتید؛ بازی چطور بود؟
بازی خیلی خوبی بود. ما می‌دانستیم که بازی سختی داریم اما بازی در آزادی بود و هواداران مثل همیشه از تیم حمایت کردند. الوحده آمده بود که بازی را ببرد چون امید داشتند که الهلال بتواند الریان را ببرد و آنها به دور بعد صعود کنند و همین‌طور هم شد اما الوحده نتوانست ما را ببرد و ما از موقعیت‌هایی که داشتیم استفاده کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم به ثمر برسانیم.


در روزهایی که از طارمی انتقاد می‌شد مقابل الوحده هت‌تریک کرد. در مورد درخشش طارمی در این بازی چه صحبتی داری؟
خدا را شکر که مهدی توانست هت‌تریک کند و حتی می‌توانست دو تا گل دیگر هم بزند. مهدی چند روز بود که خیلی تحت فشار بود. مهدی یک هفته که گل نمی‌زند به او فشار می‌آورند. خود مهدی هم دوست دارد گل بزند و غر می‌زند که چرا پاس نمی‌دهید. الان مهدی آقای گل لیگ است و در آسیا هم آقای گل است و ان‌شاءا... به اروپا می‌رود. مهدی الان هم پیشنهاد اروپایی دارد و ان‌شاءا... یک روزی به اروپا برود و بیشتر پیشرفت کند.


علیرضا بیرانوند در بازی با الوحده دو گل بد خورد و خیلی از او انتقاد شد. در این رابطه چه نظری داری؟
علی گل بد که نخورد. گل اول شوت زدند که شوت خیلی خوبی بود و نمی‌شد کاری کرد. گل دوم هم علی اشتباه کرد اما همه اشتباه می‌کنند. علی در این فصل در لیگ 20 تا کلین‌شیت داشت و در تیم‌ملی هم 8 تا کلین‌شیت داشته و گاهی اوقات هم آدمی اشتباه می‌کند. علی تحت فشار است اما در همان بازی با الوحده هم پنج، شش تا توپ خوب گرفت.


در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف لخویای قطر بروید. چه تصوری از این بازی دارید؟
لخویا یکی از تیم‌های خوب قطر است اما ما هم پرسپولیسی هستیم و همیشه برای برد به زمین می‌رویم. بازی رفت در آزادی است و هواداران بیایند و حمایت کنند تا همین جا کار را تمام کنیم.


به نظر تو در این مرحله بازی رفت در تهران مهم‌تر است یا بازی برگشت در قطر؟
همه‌چیز بستگی به بازی رفت دارد. رئال مادرید هم در بازی رفت سه تا گل زد و اتلتیکو در بازی برگشت نتوانست جبران کند و ما هم باید در تهران دو، سه تا بزنیم تا لخویا در خانه‌اش نتواند کاری کند.


چقدر به صعود از مرحله حذفی آسیا امیدوار هستی؟
صددرصد امیدوار هستم و کاملا مطمئنم که لخویا را می‌بریم. ما می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم و این بازی را می‌بریم و به جمع هشت تیم آسیا می‌رویم. ما از این مرحله بالا برویم قهرمان آسیا می‌شویم چون تیم‌مان واقعا خوب بازی می‌کند.


حضور گادوین منشا را در پرسپولیس چطور ارزیابی می‌کنی؟
منشا بازیکن خیلی خوبی است و فصل قبل 14، 15 تا گل زد و مهاجم خوبی است و می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. هرچند در خط حمله بازیکنان خوبی داریم اما منشا می‌تواند قدرت ما را بیشتر کند.


طارمی و منشا زوج خوبی می‌شوند؟
بله، هر دو گلزن هستند و منشا در کنار مهدی می‌تواند زوج خوبی باشد و سال بعد بتوانیم به همه تیم‌ها چهار، پنج تا بزنیم. علیپور هم مهاجم جوان و بسیار خوبی است و در بازی‌های آخر فصل خیلی خوب کار کرد.


در مورد حضور شجاع خلیل‌زاده در پرسپولیس چه نظری داری؟
ما مدافعان خوبی داریم. شجاع هم از دفاع‌های خوب لیگ است و ان‌شاءا... به ما کمک می‌کند و بهتر از فصل قبل در خط دفاع کار خواهیم کرد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه