همراه ما باشید

مسئول کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال نیز به جمع کسانی پیوست که عقیده دارند باید نسبت به باشگاه‌هایی که در فیفا پرونده دارند واکنش قاطعی داشت و مقابل تحرکات نقل و انتقالاتی آنها تا بسته شدن پرونده‌ها ایستاد.

چرا عقد قرارداد پرسپولیس با منشا قانونی است؟

چرا عقد قرارداد پرسپولیس با منشا قانونی است؟

پیروزی نیوز - چرا عقد قرارداد پرسپولیس با منشا قانونی است؟

به گزارش سایت پیروزی دیلی، باشگاه پرسپولیس که فعالیت زودهنگامی را در بازار نقل و انتقالات آغاز کرده حالا با واکنش مداوم مدیران فدراسیون و تهدید آنها مبنی بر عدم ثبت قرارداد مواجه است، حال آنکه این باشگاه در راه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در صورت موفقیت در مرحله بعدی به سرعت به سرویس بازیکنان تازه‌اش نیاز دارد. در عین حال، دست روی دست گذاشتن و عدم تحرک موجب از دست رفتن فرصت‌هایی می‌شود که موجودیت این تیم برای حضور موفق در رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر را به خطر می‌اندازد چراکه بازیکنان مدنظر پرسپولیس مشتری‌های دیگری هم دارند. 

 این وضعیت البته برای استقلال نیز وجود دارد و استقلالی‌ها در حال حاضر دو پرونده در فیفا دارند که به دو بازیکن خارجی این تیم مربوط می‌شود و اگرچه مهدی تاج خبر از رفع مشکلات استقلال در فیفا داده اما ساموئل بازیکن ترینیدادی و پجیچ مهاجم کروات برای دریافت مطالبات از استقلال به فیفا شکایت برده‌اند. در این شرایط استقلال نیز قطعا فعالیت‌های خود را در بازار نقل و انتقالات تعطیل نخواهد کرد و مذاکره آنها با ماشاریپوف بازیکن ازبکستانی در همین راستاست. بنابراین با فعالیت‌های نقل و انتقالاتی این دو باشگاه عملا درخواست فدراسیون جدی گرفته نشده اما به نظر می‌رسد در روزهای آینده این مساله تبدیل به چالشی جدی بین فدراسیون و این دو باشگاه بشود.  
اما آیا فدراسیون حق محدود کردن پرسپولیس و استقلال را دارد؟ مدیران پرسپولیس در این باره نکته‌ای را متذکر می‌شوند اینکه خود فدراسیون فوتبال نیز درگیر پرونده‌های حقوقی و ادعاهای مالی است و اگر قرار به رعایت عدالت باشد آنها نیز باید فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق دربیاورند. همین حالا موضوع دستیاران ایرانی کی روش و مساله شکایت شرکت جیووا از فدراسیون از مسائلی است که فدراسیون با آن درگیر است اما نه در بحث لباس تیم ملی که به عقد قرارداد با آدیداس منجر شده و نه در موضوع حضور دستیاران خارجی کی‌روش هیچ فعالیتی متوقف نشده است و کار ادامه دارد. 

 باتوجه به اینکه اساسا فوتبال به عنوان یک رشته دائمی فعالیت‌های همیشگی دارد توقف فعالیت‌ها در این رشته ورزشی کاملا نادرست به نظر می‌رسد چراکه ممکن است هر بازیکنی از هر باشگاهی با توجه به انتظارات خود از قرارداد دست به شکایت بزند و در این صورت باید کلیه فعالیت‌های نقل و انتقالاتی را در باشگاه‌ها تعطیل کرد. اگرچه رویکرد فدراسیون به کاهش بدهی‌ها در فوتبال ایران قابل تقدیر است اما آنها از جای اشتباه کار خود را آغاز کرده‌اند. جایی که پای خود آنها نیز به عنوان نهاد برنامه‌ریز و سیاست‌گذار فوتبال ایران گیر است!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه