همراه ما باشید

سروش رفیعی امروز همه کاره بازی بزرگ فصل بود، ستاره ای که نیم فصل دوم به پرسپولیس آمد و امروز شاید بهترین بازی عمرش را برای این تیم به نمایش گذاشت، رفیعی مرزهای خوب بودن در فوتبال ایران را جابه جا کرد.

سروش رفیعی، مرد میدان‌های بزرگ

سروش رفیعی، مرد میدان‌های بزرگ

پیروزی نیوز - سروش رفیعی، مرد میدان‌های بزرگ

به گزارش سایت پیروزی دیلی، امروز روز او بود، شاید زمانی که انگشت سبابه‌اش را به رنگ قرمز جوهری کرد و بعد از زدن بر زیر قرارداد با قرمزها به دوربین نشان داد، به این بازی فکر می‌کرد. به بازی برابر تیمی که مجبور بود به دلیل باطل شدن کارت پایان خدمتش، در آن بازی کند. آن موقع فکر می‌کرد چگونه در میانه زمین با محمد نوری و عالیشاه و کرار بجنگد و پاسش را چگونه برای مهاجمین ارسال کند تا زهردارتر شوند و بوی گل بدهند. 
 بیایید کمی به عقب‌ برویم تا به امروز و درخشش منحصر به فرد رفیعی برسیم: 
 سروش رفیعی مرد بازی‌های بزرگ است، این را قبلاً نشان داده است و امروز بازهم آن را ثابت کرد. او در تیم اسکوچیچ در لیگ چهاردهم همه کاره بود، برابر استقلال و پرسپولیس گلزنی کرد تا فولاد در نیم فصل آنها را دبل کند و البته در نیم فصل دوم بدون حضور او بازهم شکستشان دهد. البته او فصل قبلش نیز با فولاد قهرمان شده بود اما این سروش کجا و آن کجا! 
 ستاره مؤدب و همیشه خندان فولادی‌ها برابر سپاهان به صورت برگردون گل تساوی را در اصفهان زد و در ثانیه های پایانی برای تیمش در بازی با ملوان و گسترش فولاد گل‌های سه امتیازی زد تا همان موقع مشخص شود چه ستاره‌ای در راه تیم ملی است. 
 سرنوشت و تقدیر دست به دست هم داد تا سروش فصل قبل و نیم فصل اول لیگ جاری را در تراکتورسازی بگذراند و سپس بازیکن آزاد شود. اردوی دبی فرصت خوبی بود تا رفیعی فکرهایش را برای تیم بعدی‌اش انجام بدهد. سرنوشت هم اتاقی و همشهری‌اش ساسان انصاری در انتخابش تاثیری نداشت و تصمیم گرفت که شاگرد برانکو ایوانکوویچ شود و به تیمی بپیوندد که طرفدارش بود. 
 او در هر دو بازی پرسپولیس و تراکتورسازی در این فصل پیراهن قرمز بر تن کرد، در بازی رفت با تراکتورسازی توانست خود را نشان دهد و با پاس‌های دقیق و زیبا هم تیمی‌های خود را در موقعیت حمله قرار داد اما امروز برای رفیعی روز دیگری بود. 
 هنوز بازی شروع نشده بود که کارگردان تصویر بسته‌ای از هافبک نورآبادی پرسپولیس به نمایش گذاشت که در حال دعا بود، شاید او به خوبی روز درخشان رفیعی را پیش بینی کرده بود. 
 هنوز دو دقیقه بیشتر از بازی نگذشته بود تا جنگجویی رضاییان و وحید امیری توپ را به هافبک خلاق تیمشان برساند و رفیعی که به خوبی با مدافعان تراکتور آشنا بود با یک پاس زیبا طارمی را در موقعیت گل قرار دارد و طارمی این بار بعد از دریبل اخباری توپ را وارد دروازه کرد، طارمی در بازی رفت و در همان ابتدای بازی چنین موقعیتی داشت که بعد از دریبل اخباری نتوانسته بود از آن استفاده کند. 
 این پاس گل برای سروش رفیعی کم بود، دقیقه 24 و پاس زیبای او پشت هادی محمدی توپ را به وحید امیری رساند تا پس از چند رفت و برگشت توسط رامین رضاییان به گل تبدیل شود و اختلاف دو برابر شود. 
 رفیعی در دقیقه 64 بازهم از هوشش استفاده کرد و در حالی که همه مدافعین تراکتوری منتظر بودند تا با یک پاس رو به جلو رضاییان را در موقعیت عالی قرار دهد، سانتر کرد تا وحید امیری در میان بلندقامتان خط دفاعی و البته اخباری بیرون نیامده، دروازه را باز کند. 
 او در این بازی تنها روی سه گل تأثیر نداشت، حرکات زیبا در میانه زمین، کنترل عالی بازی در موقع دفاع و حمله و همکاری با محسن مسلمان در میانه زمین باعث شد تا رفیعی یکی از بهترین بازی‌هایش را به نمایش بگذارد، این را یادتان نرود که این چهارمین بازی سروش برای پرسپولیس بود و اینکه توانسته اینگونه عالی با دیگر بازیکنان قرمزها هماهنگ شود حاکی از توانایی‌های بالای او دارد. 
 سروش رفیعی امروز انتظارات ما از یک هافبک نفوذی در لیگ ایران را بسیار بالا برد، امروز روز او بود، شاید بهتر باشد 17 بهمن را به نام سروش بزنیم، روز رفیعی!

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه