همراه ما باشید

پیشکسوت و کارشناس فوتبال ایران معتقد است که باید نگاه های سطحی به فوتبال پایه از بین برود.

امامی فر:نگاه‌های سطحی به فوتبال پایه باید از بین برود

امامی فر:نگاه‌های سطحی به فوتبال پایه باید از بین برود

پیروزی نیوز - امامی فر:نگاه‌های سطحی به فوتبال پایه باید از بین برود

علیرضا امامی فر در رابطه با دلایل عدم پیشرفت فوتبال ایران در بخش پایه گفت: اول اینکه باشگاه ها خصوصی نیستند و مدیران دولتی و نتیجه گرا هستند. وقتی هم نتیجه گرایی مطرح می شود، می‌خواهند در این مدتی که هستند، رزومه خوبی از خودشان بگذارند و در تیم اصلی بزرگسالان موفق شوند. این موضوع باعث می‌شود مدیر توجهی به بحث پایه و آکادمی نداشته باشد.

مربی پیشین تیم پرسپولیس اضافه کرد: زمانی مدیریت وقت باشگاه پرسپولیس به من پیشنهاد کار در رده امید را داد من هم برنامه سه ساله به باشگاه پرسپولیس دادم و بودجه جدا گانه خواستم و به آنها اعلام کردم که طبق برنامه بازیکن برای این باشگاه می سازیم اما  مدیر اعلام کرد که نمی تواند شرایط را بپذیرد. این ضعف مدیران است که به علت نتیجه گرایی برای تیم اصلی به پایه ها توجه لازم را ندارند و فقط به فکر نتیجه در تیم اصلی هستند.

وی اضافه کرد: هیچگونه زیربنایی برای این فوتبال وجود ندارد. چندی پیش طرحی را ارائه کردیم که همه مدارس فوتبال زیر نظر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال باشند که این طرح عمل نشد. باید به پایه ها نگاه ویژه شود.

امامی فر تصریح کرد: باید در هیات رییسه یا وزارت ورزش و جوانان طرحی ویژه ای برای این فوتبال پایه ریخته شود تا در این بخش با برنامه ریزی منظم موفقیت را شاهد باشیم.

وی گفت: پدر و مادرها برنامه های تفریحی و ورزشی برای کودکانشان دارند. و میخواهند به نزدیک ترین مدارس فوتبال کودکانشان را هر کسی با هر تخصصی  می آید و در این ایام مدرسه  می زند که باید روی آنها نظارت لازم صورت گیرد. از طرفی موضوع زمین ها به یک مافیا تبدیل شده که دست افراد خاصی است و باید در این بخش نیز نظارت انجام شود من در یک مدرسه فوتبال برای هر سانس زمین ۴۰۰ هزار تومان باید بدهم و کار در این شرایط واقعا سخت می شود.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه