همراه ما باشید

وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران تقاضای میزبانی مسابقات 2023 جام ملت‌های آسیا را دارد.

سلطانی‌فر: درخواست میزبانی جام ملت‌های 2023 آسیا را داریم

سلطانی‌فر: درخواست میزبانی جام ملت‌های 2023 آسیا را داریم

پیروزی نیوز - سلطانی‌فر: درخواست میزبانی جام ملت‌های 2023 آسیا را داریم

به گزارش پیروزی دیلی، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در حاشیه افتتاح خانه جوان زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در مجموع 3 هزار و ۸۰۰ پروژه نیمه‌تمام ورزشی داریم. در هر حال در این دولت یک‌هزار و ۲۱۰ طرح را تمام کردیم و به بهره‌برداری رساندیم که از جمله آن‌ها ۲۰ استادیوم ۱۵ هزار نفری به اتمام رسیده و این استادیوم‌ها وزارت ورزش و جوانان را در شرایط خوبی از لحاظ سخت‌افزاری قرار داده است.

وی با اشاره به استادیوم‌های احداث شده در دیگر استان‌ها، خاطرنشان کرد: در اصفهان استادیوم ۷۵ هزار نفری، استادیوم ۵۰ هزار نفری تبریز، استادیوم ۵۰ هزار نفری شیراز، استادیوم نقش جهان، در مشهد نیز استادیوم ثامن و استادیوم ۵۰ هزار نفری غدیر نیز در اهواز احداث شده است.

سلطانی‌فر تصریح کرد: ساخت این استادیوم‌ها سبب شده که در سطح آسیا بتوانیم میزبان مسابقات بین‌المللی فوتبال و ورزش‌های میدانی باشیم و تقاضای میزبانی مسابقات ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیایی را داریم؛ چرا که در حال حاضر ظرفیت‌های لازم را داریم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: فوتبال ما در آسیا پرطرف‌دار است و پرتماشاترین و پرطرف‌دارترین داربی را در آسیا داریم و باشگاه‌های ما بیشترین هوادار را دارند و این میزان تماشاگر برای AFC و فیفا بسیار مهم است و به همین جهت زیرساخت‌های خوبی در حوزه ورزش در سطح کشور داریم.

سلطانی‌فر افزود: باید به سراغ هم‌گرایی و هم‌افزایی در حوزه توسعه زیرساخت‌های ورزشی کشور حرکت کنیم و با همکاری و تعامل بین وزارت ورزش و جوانان با وزارت آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی، وزارت علوم و نیروی‌انتظامی همه این سالن‌ها را به طور منسجم در برنامه هماهنگی در اختیار مردم قرار بدهیم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه